کد خبر: ۹۳۰۱۲
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۳

نامه ارزی وزیر صمت به همتی

نامه ارزی وزیر صمت به همتی

رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت در نامه‌ای با موضوع تغییرات گروه‌های کالایی اول، دوم و سوم برای دریافت ارز به دکتر عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، درخواست تشکیل کمیته دوجانبه میان بانک مرکزی و وزارت صمت را کرد تا نسبت به بررسی و حل مشکلات تغییر نرخ ارز اقدام شود.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،  رضا رحمانی؛ وزیر صنعت معدن و تجارت در نامه‌ای با موضوع تغییرات گروه‌های کالایی اول، دوم و سوم برای دریافت ارز به دکتر عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، درخواست تشکیل کمیته دوجانبه میان بانک مرکزی و وزارت صمت را کرد تا نسبت به بررسی و حل مشکلات تغییر نرخ ارز اقدام شود.

در این نامه ذکر شده است: پیرو نامه  شماره ۶۰/۱۲۹۱۱۰ مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۸ موضوع تبصره یک ماده یک تصویب‌نامه شماره ۶۳۷۹۳/ت ۵۵۶۶۳ ه مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۶ هیات محترم وزیران در خصوص ساماندهی و مدیریت بازار ارز، گروه کالایی جدید ردیف تعرفه‌های جدول یک پیوست جهت استحضار و اقدام مقتضی ارسال می‌شود.

همچنین خواهشمند است پیرو نامه شماره ۶۰/۱۷۷۵۷۷ مورخ ۱۳۹۷/۷/۷ و عطف به درخواست سازمان غذا و دارو طی نامه‌های طی نامه‌های شماره ۶۶/۲۰۶۸۳ مورخ ۱۳۹۷/۸/۱ و شماره ۶۶۴/۲۵۲۹۱ مورخ ۱۳۹۷/۹/۱۴، ۲۰ ردیف کد تعرفه مندرج در جدول دو پیوست، صرفا در صورت تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشمول دریافت ارز با نرخ رسمی شوند.

ضمنا با توجه به اولویت بندی ثبت سفارش‌ها از سوی دستگاه‌های اجرایی و معرفی به بانک مرکزی برای تخصیص ارز، تمامی تعرفه‌ها با گروه ۳ کالایی به دو تغییر می‌کند. با توجه به تغییرات پیش آمده، در گروه کالایی  و در جهت مدیریت پرونده‌های که ناشی از تغییرات دچار مشکل شوند، ضرورت دارد کمیته‌ای دوجانبه بین بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود، تا نسبت به بررسی و حل و موضوعات این نوع پرونده‌ها اقدام شود.

 

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ