کد خبر: ۹۴۶۵۰
۲۰:۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳

ارزیابی دوباره وام بانک‌ها به تولید
اثر تورم خنثی می‌شود؟

ارزیابی دوباره وام بانک‌ها به تولید

حسین پیرموذن، رئیس اتاق اردبیل و عضو هیئت رئیسه اتاق ایران می گوید، با توجه به تورم ایجاد شده در کشور، بانک‌ها موظف شدند پرداخت تسهیلات واحدهای تولیدی را مورد ارزیابی مجدد قرار دهند. آیا این پیشنهاد بخش خصوصی می‌تواند اثر تورم بر هزینه‌های تولید را کاهش دهد؟

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل در شصت و یکمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: در جلسه قبلی شورای گفت‌وگوی اردبیل، تمام موانع پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها به واحدهای تولیدی مورد بررسی و احصاء قرار گرفت تا در یک جمع‌بندی نهایی به صورت ملی درصدد رفع این معایب و مشکلات باشیم.

حسین پیرموذن افزود: در شرایط موجود آنچه که واحدهای تولیدی را رنج می‌دهد کمبود نقدینگی و افزایش قیمت ارز در ماه‌های اخیر است. در نشستی که با وزیر اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت داشتیم، براساس مصوبه هیئت دولت از آنها خواستیم تا بخشنامه‌های تسهیل‌گر جدید را در حمایت از واحدهای تولیدی به استان‌ها ابلاغ کنند.

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران بیان کرد: همچنین قرار است بانک‌ها با توجه به تورم موجود و نیاز واحدهای تولیدی به تسهیلات بیشتر، ارزیابی‌ مجدد را از واحدهای فعال انجام دهند تا زمینه تزریق تسهیلات سرمایه در گردش برای آنها فراهم شود.

پیرموذن به افزایش سطح اختیارات سیستم بانکی در پرداخت تسهیلات اشاره کرد و گفت: قرار است با توجه به افزایش قیمت ارز در پرداخت تسهیلات تا سه برابر، تزریق منابع را از سوی بانک‌ها شاهد باشیم که در استان نیز برای واحدهای تولیدی مشکل‌دار این سیاست جدید اعمال خواهد شد.

وی از الزام بانک‌ها برای پذیرش واحدهای مسکونی روستایی به عنوان سند و وثیقه مورد نظر خبر داد و بیان کرد: در زمینه تمدید و استمهال تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی فعالیت‌های خوبی را شاهد هستیم که امیدواریم با همکاری بانک‌ها امکان پرداخت مجدد تسهیلات به صاحبان واحدهای تولیدی فراهم شود.

پیرموذن ضرورت اطلاع‌رسانی در مورد بند«و» تبصره بودجه 97 را یادآور شد و تصریح کرد: بعد از گذشت 10 ماه از سال، بانک‌ها هنوز منتظر دستورالعمل ابلاغی در این زمینه هستند در حالی که باید نسبت به تقسیط مجدد بدهی واحدهای تولیدی و بخشودگی جرایم اقدام کنند. در دو ماه پایانی سال انتظار می‌رود به سرعت این کار به انجام برسد.

رئیس اتاق اردبیل همچنین به قیمت‌گذاری کالاهای صادراتی اشاره و خاطرنشان کرد: در هفت مورد از کالاهای صادراتی که با بیشترین آمار از طریق گمرک و در حوزه صادرات روبرو هستند، قرار شده قیمت‌گذاری جدید براساس وضعیت اقتصادی کشورمان انجام شده و به نوعی به استان‌ها ابلاغ شود.

 


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ