کد خبر: ۹۵۳۱۵
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰

برنامه دولت برای کمک به بنگاه‌های اقتصادی
نوبخت توضیح داد؛

برنامه دولت برای کمک به بنگاه‌های اقتصادی

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تأکید بر اینکه دولت تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار واحدهای تولیدی قرار می‌دهد، جزئیاتی از برنامه دولت درباره کمک به بنگاه‌های اقتصادی در سال ۹۸ را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، در گفت‌وگویی با تأکید بر اینکه دولت تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار واحدهای تولیدی قرار می‌دهد، گفت: در تبصره 18 بودجه سال 98 بالغ بر 65هزار میلیارد تومان منابع پیش‌بینی شده است که می‌توان این منابع را به‌صورت بلاعوض، وجوه اداره‌شده و یارانه سود پرداخت در اختیار واحدهای تولیدی قرار داد.

وی با بیان اینکه تمام پیش‌بینی‌ها برای اینکه به بنگاه‌های کوچک کمک شود در لایحه بودجه سال 98 دیده شده است، افزود: امیدواریم بتوانیم در سال آینده به‌صورت عملی از این واحدها حمایت کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور که با خانه ملت گفت‌وگو کرده است، با بیان اینکه برای حمایت از بنگاه‌های کوچک و زودبازده بین وزارت صنعت و بانک مرکزی هماهنگی کامل وجود دارد، ادامه داد: بخش صنعت یکی از بخش‌های موجود اقتصاد کشور است و کنار بخش صنعت، بخش کشاورزی و خدمات نیز وجود دارد که بانک مرکزی باید بتواند به تمامی این واحدها سرویس ارائه دهد و منابع مالی آنها را تأمین کند.

نوبخت در پایان خاطرنشان کرد: بانک مرکزی تلاش می‌کند از منابع موجود در کشور استفاده کرده و  توزیع و تخصیص بهینه داشته باشد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ