کد خبر: ۹۵۳۶۸
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۳

ورود پیشگیرانه بانک مرکزی برای خنثی سازی شانتاژها در بازار ارز
کریمی مطرح کرد:

ورود پیشگیرانه بانک مرکزی برای خنثی سازی شانتاژها در بازار ارز

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: تلاش دولت و بانک مرکزی این است که از صعودی شدن غیرواقعی قیمت ها در بازار ارز جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، علی اکبر کریمی در گفت و گو با خانه ملت با اشاره به هشدار رییس کل بانک مرکزی به نوسان‌گیران مبنی بر اینکه منتظر اقدام بانک مرکزی در بازار ارز باشید، گفت: دشمن قصد دارد که به اقتصاد کشور ضربه زده و بازار ارز را ملتهب کند، به ویژه در دهه فجر  دشمنان جمهوری اسلامی توطئه هایی را مدنظر داشته و برنامه‌هایی برای تشدید این توطئه ها و به ثمر رساندن آن دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: دشمن تلاش کرده شرایط سختی به اقتصاد کشور تحمیل کند که در این شرایط ما باید تدابیر و سیاست‌های مقابله ای داشته باشیم و این تدابیر باید در چارچوب تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین و اجرایی شود.

آگاه سازی مردم می‌تواند به خنثی سازی توطئه ها در بازار ارز و اقتصاد کشور کمک کند

 وی با بیان اینکه یکی از نکاتی که می تواند در شرایط کنونی برای مدیریت بازار ارز موثر باشد ورود به موقع و پیشگیرانه بانک مرکزی برای مقابله با شایعات و خنثی سازی برنامه های توطئه آمیز در این بازار توسط دشمن است، ادامه داد: عملکرد بانک مرکزی طی ماه های اخیر به ویژه در زمان ریاست آقای همتی مثبت ارزیابی می‌شود و باید این رویکرد تقویت شده تا از تاثیرگذاری شایعات و شانتاژ  تبلیغاتی دشمن و دوستان نادان در کشور و در فضای مجازی که مورد مراجعه مردم است در بازار ارز جلوگیری کرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید دقت کرد تا فضاسازی ها روی شاخص‌های واقعی بازار ارز تاثیر نگذارد، اظهار داشت: آگاه سازی مردم می‌تواند به خنثی سازی توطئه ها در بازار و اقتصاد کشور کمک کند و مردم باید بدانند که هر میزان که با دولت و مسئولان برای ثبات بخشی، آرامش و پایداری بازار ارز و پول کمک کنند منافع آن در سطح ملی به تمام مردم می‌رسد.

ناآرامی در بازار ارز به ضرر فعالان اقتصادیست

وی افزود:  هرگونه ناپایداری و ناآرامی در شرایط اقتصادی و بازار ارز می‌تواند آثار خسارت باری برای تمام مردم اعم از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی ایجاد کند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه توطئه‌ها و دسیسه‌های اقتصادی دشمنان در کشور باید خنثی سازی شود، تصریح کرد: باید منتظر عملکرد بانک مرکزی در بازار بود تا قیمت ارز سیر نزولی یافته و ادامه یابد، البته تلاش دولت و بانک مرکزی این است که از صعودی شدن غیر واقعی بازار ارز جلوگیری کنند.

 

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ