کد خبر: ۹۵۵۶۰
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۶

دریافت الکترونیکی ۱۰۰ درصد اظهارنامه‌ها
تقوی نژاد:

دریافت الکترونیکی ۱۰۰ درصد اظهارنامه‌ها

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت امسال حدود ۱۰۰ درصد از اظهارنامه های مالیاتی به صورت الکترونیکی دریافت شده است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، سید کامل تقوی نژاد در نشست وزیر اقتصاد و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با کارآفرینان جوان با بیان اینکه امسال، شکایت های مالیاتی هم به صورت الکترونیکی دریافت شده است افزود: امسال ۱۰۰ درصد اظهارنامه های مالیاتی در طرح جامع مالیاتی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد اما از سال ۱۳۹۹ فقط ۲۰ درصد پرونده ها رسیدگی می شود.

وی اضافه کرد: البته از سال ۱۴۰۰ نظام مالیاتی به توانمندی ای خواهد رسید که خود بتواند اظهارنامه‌های مالیاتی را صادر کند و این اقدام برای آنهایی که در عملکرد مالی خود شفاف نیستند بازدارنده است.
تقوی نژاد در این باره که چرا برخی شرکت های دانش بنیان از فهرست دانش بنیانی و معافیت از مالیات خارج شده‌اند گفت: شرکت هایی داشتیم که یک سال ۳۵ میلیارد تومان مالیات داده بود اما سال بعد اعلام کرد که دانش بنیان شده است که این موضوع جای بررسی دارد.
وی افزود: از سال آینده علی الراس در نظام مالیاتی نخواهیم داشت زیرا اطلاعات را جایگزین ضرایب و قرائن خواهیم کرد.
تقوی نژاد با بیان اینکه کارگروه مشترکی با معاونت علمی و فناوری داریم اضافه کرد: در این کارگروه موضوعات مرتبط با شرکت های دانش بنیان و مشکلات آنان به ویژه مشکلات مالیاتی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: در حالیکه در سال ۹۲ تنها ۴۰ شرکت دانش بنیان به سازمان امور مالیاتی معرفی شده بودند این میزان در سال ۹۳ به ۱۱۹۹ شرکت، در سال ۹۴ به ۲۰۲۸ شرکت، در سال ۹۵ به ۲۴۰۰ شرکت و در سال ۹۶ به ۲۳۳۳ شرکت افزایش یافته است که نشان می دهد معافیت های مالیاتی هم باید برای این شرکت‌ها در نظر گرفته شود.

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ