کد خبر: ۹۵۶۲۶
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

تصمیم دولت یا ترس بازار

شوک خفیف به سهامداران بانک‌ها

هفته به پایان رسید و اکثر قریب‌ به اتفاق سهام بانک‌های بورسی با ریزش قیمت نسبت به روز سه شنبه مواجه شدند. آیا تصمیم دولت در ارتباط با سازوکار محاسبه بدهی‌های ارزی‌اش به بانک‌ها باعث خواهد شد تا قیمت سهام بانک‌های طلبکار افزایش یابد یا کاهش؟ بانک‌های بورسی و البته فرابورسی که به مدد اتکای بر نرخ تسعیر ارز چند وقتی است با رشد مثبت سهام مواجه شدند چه آینده‌ای را تجربه خواهند کرد؟
شوک خفیف به سهامداران بانک‌ها

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،هفته به پایان رسید و اکثر قریب‌ به اتفاق سهام بانک‌های بورسی با ریزش قیمت نسبت به روز سه شنبه مواجه شدند. آیا تصمیم دولت در ارتباط با سازوکار محاسبه بدهی‌های ارزی‌اش به بانک‌ها باعث خواهد شد تا قیمت سهام بانک‌های طلبکار افزایش یابد یا کاهش؟ بانک‌های بورسی و البته فرابورسی که به مدد اتکای بر نرخ تسعیر ارز چند وقتی است با رشد مثبت سهام مواجه شدند چه آینده‌ای را تجربه خواهند کرد؟

هیئت وزیران در ادامه جلسه، با هدف ایجاد شفافیت و ابهام زدایی از صورت های مالی بانک ها و نظام مند کردن نحوه محاسبه بدهی های ارزی دولت به شبکه بانکی، درخصوص مطالبات ارزی بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی از دولت، تصمیماتی را اتخاذ کرد.

بر این اساس، سود و وجه التزام همه مطالبات ارزی بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی از دولت که به موجب قوانین، مصوبات هیئت وزیران  یا تضمین نامه صادر شده در سازمان برنامه و بودجه کشور، به سرفصل مطالبات ارزی بانک از دولت منتقل شده یا می شود، به شرح زیر محاسبه می‌شود:

  • قراردادهای تسهیلاتی تا سررسید مشمول محاسبه سود، به نرخ قرارداد مربوط بوده و بعد از سررسید با نرخ سود تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار در هر سال طبق اعلام بانک مرکزی است.
  • برای سایر مطالبات ارزی که در قرارداد مربوط صرفاً وجه التزام درج شده است، سودی معادل نرخ وجه التزام مندرج در قرارداد محاسبه می شود.

هر سهم بانک تجارت در آخرین معامله امروز ۱۷ بهمن‌ماه بازار سهام ۱,۷۱۰، بانک ملت ۲,۳۸۰، بانک صادرات ۱,۲۴۱، بانک پاسارگاد ۱,۰۷۰، پست بانک ۱,۹۲۳، بانک دی ۱,۳۹۱، بانک سینا ۱,۰۳۰، بانک پارسیان ۱,۰۶۸، بانک اقتصاد نوین ۲,۳۱۰، بانک کارآفرین ۱,۸۶۱ و بانک خاورمیانه ۲,۵۸۴ ریال قیمت خورد در حالی که همچنان نماد معاملاتی بانک گردشگری، بانک انصار، بانک حکمت ایرانیان و موسسسه اعتباری کوثر و موسسسه اعتباری ملل بسته است.

آخرین تغییرات قیمت سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری در بازار سهام - 97/11/17
 
قیمت سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری در بازار سهام - 97/11/17
 
درصد تغییر سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری در بازار سهام - 97/11/17


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ