کد خبر: ۹۷۰۷۱
۱۰:۲ - ۱۳۹۸/۱/۲۱

اعلام حمایت وزیر اقتصاد از سپاه پاسداران

اعلام حمایت وزیر اقتصاد از سپاه پاسداران

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: اقدام مذبوحانه رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن نام سپاه قدرتمند و مردمی پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی، بار دیگر نشان داد حاکمان نابخرد و بی‌تدبیر کاخ سفید تا چه اندازه از واقعیت‌های جامعه ایران دورند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، فرهاد دژپسند عصر سه شنبه در نامه ای به فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که متن کامل آن در تارنمای وزارت اموراقتصادی و دارایی منتشر شده است، تاکید کرد مقام های کاخ سفید «در فضای توهم و رویا به سر می‌برند».

دژپسند افزود: این اقدام نسنجیده دولت آمریکا که خود پرونده‌ای سیاه و عملکردی غیرقابل دفاع در حمایت از تروریسم بین‌المللی، تروریسم اقتصادی و ترویج ناامنی در سراسر جهان دارد، در عزم و اراده نیروهای زحمتکش و جان برکف سپاه پاسدارن در ادامه خدمتگزاری به ملت شریف ایران و مواجهه با توطئه‌ها و اقدامات خصمانه آمریکا و ایادی ریز و درشت آن بویژه در منطقه خاورمیانه کوچک ترین خللی نخواهد داشت.
وی یادآوری کرد: سپاه پاسداران، مولود انقلاب و جزء جدایی‌ناپذیر پیکره واحد ملت ایران است که در 40 سال گذشته خدمات ارزشمندی برای حفظ و تقویت انقلاب اسلامی و آرمان‌های بلند آن داشته و همچون سدی در برابر تهدیدات و خطرات بالقوه و بالفعل دشمنان ایستاده است. 
«خدمات و زحمات پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان فرزندان این مرز و بوم آنچنان درخشان است که به توصیف نیازی ندارد؛ چنانکه در حادثه سیل اخیر، به عنوان یک نمونه و گوشه ای از این ارادت قلبی و اخلاص پاسداران عزیز به مردم کشورمان، شاهد مجاهدت ها و زحمات خالصانه ایشان در خدمت رسانی به آسیب دیدگان بوده و هستیم».

** دژپسند به پویش 'من یک سپاهی هستم' پیوست
وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: با نگاهی به فلسفه و چرایی شکل گیری این نهاد انقلابی درمی یابیم که تفکر و اندیشه پاسداری به تشکیلات سازمانی و رسمی سپاه پاسداران محدود نبوده و همه آنهایی که دل در گرو این نظام و انقلاب دارند خود را یک پاسدار و بسیجی می دانند.
دژپسند تاکید کرد به پویش 'من یک سپاهی هستم' می پیوندد و پشتیبانی و حمایت کامل خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، مطابق اصل 150 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، 'سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در نخستین روزهای پیروزی این انقلاب تشکیل شد، برای ادامه نقش خود در نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن پابرجا می‌ماند. حدود وظایف و قلمرو مسئولیت سپاه در رابطه با وظایف و قلمرو مسوولیت نیروهای مسلح دیگر با تاکید بر همکاری و هماهنگی برادرانه میان آن‌ها به وسیله قانون تعیین می‌شود'.
رئیس‌جمهوری آمریکا دیروز (نوزدهم فروردین ماه) با انتشار بیانیه ‌ای اعلام کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ