کد خبر: ۹۷۱۱۵
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۱/۲۱

نبض هفتگی ارزش سهام بیمه دانا
هر سهم ۲۶۱۵ ریال قیمت خورد

نبض هفتگی ارزش سهام بیمه دانا

بهاره صفاری
هر سهم شرکت بیمه دانا که در حال حاضر مدیریت آن را ابراهیم کاردگر برعهده دارد در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۱ فروردین‌ماه ۱۳۹۸ به ۲۶۱۵ ریال رسید که بالاترین قیمت از ابتدای امسال به حساب می‌آید. محاسبات دنیای بیمه نشان می‌دهد که هر سهم بیمه دانا از ۵ فروردین‌ماه تا ۲۱ فروردین ۴۲۲ ریال افزایش داشته که رشدی ۱۹ درصدی را روایت می‌کند.

هر سهم شرکت بیمه دانا که در حال حاضر مدیریت آن را ابراهیم کاردگر برعهده دارد در پایان معاملات هفته منتهی به 21 فروردین‌ماه 1398 به 2615 ریال رسید که بالاترین قیمت از ابتدای امسال به حساب می‌آید. محاسبات دنیای بیمه نشان می‌دهد که هر سهم بیمه دانا از 5 فروردین‌ماه تا 21 فروردین 422 ریال افزایش داشته که رشدی 19 درصدی را روایت می‌کند.

به گزارش شبکه خبری تخصصی دنیای بیمه، بیمه دانا در بیست و دوم خرداد ماه سال 1353 با مشارکت بیمه Commercial   Union  انگلیس به صورت شرکت سهامی عام با سرمایه بخش خصوصی  تأسیس شد. این شرکت پس از 5 سال فعالیت در قالب بخش خصوصی در تیرماه 1358 براساس مصوبه شورای انقلاب و دولت موقت به همراه 12 شرکت بیمه خصوصی «ملی» اعلام شد .

در آذرماه سال 1367 به موجب «قانون نحوه اداره امور شرکت‌های بیمه» شرکت‌های بیمه ملی شده ( آریا، امید، پارس، توانا، تهران، حافظ، ساختمان و کار، شرق، ملی) در شرکت سهامی بیمه دانا ادغام و به موجب همین قانون مقرر شد این شرکت ضمن بررسی حساب‌ها و تسویه دیون دولت و سهامداران شرکت‌های ادغامی، به عنوان یک شرکت بیمه تخصصی در رشته بیمه‌های اشخاص شروع به فعالیت کند. در ادامه به دلیل محدودیت حوزه فعالیت و نبود امکان رقابت با سایر شرکت‌های بیمه در سال 1375 با تصویب ماده واحده‌ای توسط مجلس شورای اسلامی به بیمه دانا اجازه داده شد همچون سایر شرکت‌های بیمه‌ای فعالیت کند.

نمودار زیر روند قیمت سهام شرکت بیمه دانا را از ابتدای امسال تا پایان هفته سوم فروردین به تصویر می‌کشد.

نوسان ارزش سهام شرکت بیمه دانا در پایان هفته سوم فروردین 1397

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ