کد خبر: ۹۷۷۷۹
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۲/۱۰

به روایت مرکز آمار،

تغییرات یکساله قیمت مواد خوراکی

مرکز آمار تغییرات یکساله قیمت مواد خوراکی را اعلام کرد.
تغییرات یکساله قیمت مواد خوراکی

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، براساس اعلام مرکز آمار میانگین افزایش قیمت اقلام خوراکی در فروردین ۹۸ نسبت به فروردین ۹۷ برای ۱۰ دهک هزینه‌ای در کل کشور برابر ۸۵.۳ درصد بوده است.

آمارهای مرکز آمار از تورم فروردین ماه سال جاری حاکی از آن است که محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ٤١.٣ درصد برای دهک اول تا ٤٥.٩ درصد برای دهک دهم است.

بر این اساس شاخص تورم برای گروه خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه نسبت به دوره مشابه سال قبل ۴۴.۹ درصد بوده و همچنین قیمت اقلام خوراکی نسبت به ماه قبل یعنی اسفند ۹۷ برابر ۸.۸ درصد رشد داشته است.

همچنین تورم نقطه‌ای فروردین ۹۸ در بخش خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها بین ۷۹.۹ درصد برای دهک اول تا ۸۷.۹ درصد برای دهک دهم متغیر است، یعنی میانگین افزایش قیمت اقلام خوراکی در فروردین ۹۸ نسبت به فروردین ۹۷ برای ۱۰ دهک هزینه‌ای در کل کشور برابر ۸۵.۳ درصد بوده است.

در این میان بیشترین افزایش قیمت مربوط به سبزیجات و حبوبات با ۱۵۷ درصد رشد نسبت به ماه مشابه سال قبل بوده است. دخانیات با ۱۲۳.۴ درصد و گوشت قرمز و گوشت مرغ نیز با ۱۱۷ درصد افزایش قیمت در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. کمترین افزایش قیمت نیز مربوط به گروه نان و غلات بوده که ۲۹ درصد نسبت به فروردین ۹۷ گران شده است.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ