کد خبر: ۹۸۲۳۲
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۲/۲۲

افزایش رشد اقتصادی انگلیس

رشد اقتصادی انگلیس به بالاترین سطح خود در یک سال و نیم اخیر رسید.
افزایش رشد اقتصادی انگلیس

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، به نقل از تریدینگ اکونومیکس، رشد اقتصادی انگلیس در سه ماهه منتهی به مارس ۲۰۱۹ در شرایطی به ۰.۵ درصد رسید که در مقایسه با رشد سه ماهه پایانی سال قبل ۲.۵ برابر و بالاترین رشد فصلی در طول یک سال و نیم اخیر است. در بین بخش‌های مختلف اقتصادی، رشد بخش ساخت و ساز و تولید با ۱.۱ درصد بیش از سایر بخش‌ها بوده است.

هم چنین طبق اعلام مقامات اقتصادی این کشور، رشد ماه مارس این کشور منفی ۰.۱ درصد بوده است که تنها رشد منفی در طول سه ماه اخیر است. متوسط نرخ رشد ماهانه انگلیس در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۴۹ درصد بوده است که کمترین آنها مربوط به رشد منفی ۲.۱ درصدی ژانویه ۲۰۰۹ و بیشترین آنها مربوط به رشد ۱.۹ درصدی سپتامبر ۱۹۹۹ بوده است.

هم چنین طبق اعلام مرکز آمار انگلیس، رشد اقتصادی سالانه این کشور در دوازده ماه منتهی به ماه مارس ۱.۸ درصد بوده است که ۰.۴ درصد بیش‌تر از مدت مشابه دوره قبل است. مخارج خانوار در سه ماهه نخست امسال ۱.۹ درصد و مخارج دولتی در همین بازه ۲۲ درصد افزایش یافته است که در مقایسه با سه ماهه پایانی سال گذشته به ترتیب دو و ۱.۲ درصد افزایش یافته است.

بیشترین رشد فصلی در بین بخش‌های مختلف متعلق به رشد سرمایه گذاری‌های کسب و کار با ۳.۹ درصد افزایش بوده است و پس از آن، سرمایه گذاری‌های ثابت با ۲.۸ درصد رشد قرار دارد. هم چنین میزان واردات انگلیس در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰.۲ درصد افزایش داشته است و کسری تجاری به ۱۷.۵۱ میلیارد پوند افزایش یافته است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ