کد خبر: ۹۹۲۹۰
۱۶:۴ - ۱۳۹۸/۲/۲۳

وصول ۱۰۹ هزار میلیارد مالیات در سال ۹۷
سرپرست سازمان امور مالیاتی خبر داد

وصول ۱۰۹ هزار میلیارد مالیات در سال ۹۷

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور از تحقق ۹۷ درصدی درآمدهای مالیاتی سال ۱۳۹۷ خبر داد و گفت: سال گذشته و در بخش مالیات های مستقیم و مالیات بر کالا و خدمات، در مجموع حدود ۱۰۹ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شده است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،به نقل از سازمان امور مالیاتی، محمد قاسم پناهی روز دوشنبه افزود: درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده سال 1397 رقمی معادل 113 هزار میلیارد تومان بود، از این رقم، حدود 109 هزار میلیارد تومان مالیات وصول شد.

 
سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: وصولی بخش مالیات های مستقیم در سال 1397 رقمی معادل 64 هزار میلیارد تومان بود که 101 درصد تحقق و 15درصد رشد نسبت به سال 1396 را نشان می دهد.
وی افزود: همچنین در سال گذشته، حدود 45 هزار میلیارد تومان مالیات بر کالا و خدمات وصول شد که تحقق 91 درصدی و رشد 11 درصدی نسبت به سال 1396 را نشان می دهد.
پناهی تاکید کرد: مهمترین سیاست سازمان امور مالیاتی کشور، تحقق درآمدهای مالیاتی از طریق شناسایی مودیان جدید و مبارزه با فرار مالیاتی، وصول حداکثری معوقات مالیاتی و مالیات ستانی بدون تحمیل بار مالیاتی بر دوش مودیان دارای پرونده است.
وی اظهار داشت: مهمترین رویکردهای نظام مالیاتی، اعتمادآفرینی در جامعه و مودی‎مداری، حمایت از تولید و اشتغال، برقراری عدالت مالیاتی و رفع تبعیض های مالیاتی، مبارزه با فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید، ارتقای سلامت نظام اداری و افزایش تعامل و تسهیل خدمت رسانی به مودیان است.


برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ