کد خبر: ۹۹۷۳۹
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۳/۴

رشد اقتصادی آمریکا کاهش می‌یابد

بزرگ‌ترین بانک آمریکایی پیش بینی کرد رشد اقتصادی آمریکا به یک درصد کاهش یابد.
رشد اقتصادی آمریکا کاهش می‌یابد

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، به نقل از سی ان بی سی، بانک "جیپی مورگان" با کاهش چشمگیر پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی آمریکا پیش بینی کرد رشد سه ماهه دوم سال بزرگ‌ترین اقتصاد جهان به جای ۲.۲۵ درصد قبلی به تنها یک درصد برسد. آمریکا در سه ماهه نخست امسال به رشد خوب ۳.۲ درصدی دست یافته بود.

این بانک در گزارش خود نوشت: گزارش کالاهای با دوام ماه آوریل بد بود به ویژه در بخش مربوط به کالاهای سرمایه‌ای و حمل و نقل دریایی. این مساله نشان می‌دهد که احتمالاً شاهد کاهش رشد محسوسی در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه نخست سال خواهیم بود.

پیش از این بانک نیز دفتر منطقه‌ای فدرال رزرو در آتلانتا نرخ رشد آمریکا در سه ماهه دوم سال را ۱.۳ درصد پیش بینی کرده بود. در ادامه این گزارش آمده است: پیش بینی می‌کنیم حرکت بعدی بانک مرکزی آمریکا کاهش نرخ بهره باشد. ریسک‌های ژئوپلتیکی و فضای نامطمئن اقتصاد جهانی دارای اثرات سنگینی بر عملکرد شرکت‌ها خواهد بود.

کریس راکپی، کارشناس مسائل اقتصادی در بانک میتسوبیشی گفت: اطمینان فعالان تجاری به نحو آشکاری نسبت به اقتصاد تضعیف شده است و این مساله در بخش تولید پر رنگ تر است.

پیش تر مؤسسه "تکس فاندیشن" با هشدار نسبت به عواقب جنگ تجاری پیش بینی کرده بود در سناریو بدبینانه، جنگ تجاری منجر به کاهش ۰.۳۸ درصدی تولیدات ناخالص داخلی و نابودی ۲۹۲ هزار شغل تمام وقت خواهد شد. ضمن آن که درآمدهای پس از کسر مالیات نیز به میزان ۰.۹۲ درصد کمتر خواهد شد.

بانک جی پی مورگان از جنگ تجاری، کاهش اطمینان فعالان تجاری و کاهش رشد اقتصادی در سراسر جهان به عنوان مهم‌ترین ریسک‌های بر سر راه اقتصاد آمریکا در سه ماهه دوم سال نام برده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ