کاهش قیمت سکه و طلا در بازار

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، قیمت سکه طرح جدید در بازار آزاد امروز سه شنبه 19 تیرماه 97 و تا لحظه تنظیم این خبر با کاهش 68 هزار تومانی 2 میلیون و 782 هزار تومان معامله شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با 10 هزار تومان کاهش 2 میلیون و 650 هزار تومان قیمت داشت. هر قطعه نیم سکه بهار آزادی با 32 هزار تومان کاهش 1 میلیون و 350 هزار و هر ربع سکه بهار آزادی با کاهش 20 هزار تومانی 700 هزار تومان داد و ستد شد.

بازار طلا نیز امروز با کاهش قیمت همراه بود به طوریکه هر مثقال طلا با کاهش 7 هزار و 500 تومانی به قیمت 1 میلیون و 65 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار نیز با کاهش 1 هزار و 730 تومانی 232 هزار و 370 تومان معامله گردید.
 
ورود دلار به کانال ۴۳ هزار ریال
این در حالی است که بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۳۳ ارز از جمله دلار و یورو نسبت به روز یکشنبه افزایش و قیمت ۵ واحد پولی دیگر مانند پوند کاهش یافت؛ نرخ لیر سوریه نیز ثابت بود.

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (سه شنبه نوزدهم تیرماه) با ۸۰ ریال افزایش نسبت به روز یکشنبه ۴۳ هزار و ۱۰ ریال قیمت خورد. همچنین نرخ هر پوند انگلیس با ۵۴ ریال کاهش نسبت به روز یکشنبه ۵۷ هزار و ۷ ریال و هر یورو نیز با ۹۹ ریال رشد در مدت مشابه ۵۰ هزار و ۵۶۲ ریال ارزش‌گذاری شد.

براین اساس، هر فرانک سوئیس ۴۳ هزار و ۳۷۷ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۹۳۵ ریال، کرون نروژ ۵ هزار و ۳۶۵ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۷۸۴ ریال، روپیه هند ۶۲۷ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۷۱۲ ریال، دینار کویت ۱۴۲ هزار و ۸۰ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۳۵ هزار و ۳۳۴ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۷۳۴ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۴۸۱ ریال، ریال عمان ۱۱۱ هزار و ۸۶۱ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار و ۷۹۹ ریال قیمت خورد.