اخبار انتخاب

 • مرحوم والد قائل به ربط نبود

  پاسخ طعنه‌آمیز آخوندی به ترکان و جهانگیری

  پاسخ طعنه‌آمیز آخوندی به ترکان و جهانگیری
  عباس آخوندی، وزیر مستعفی راه و شهرسازی به اظهارنظر اخیر اکبر ترکان، که گفته بود: اگر همه چیز را به بازار بسپاریم و فکر کنیم که دست نامرئی قیمت بازارها را می‌تواند متعادل کند این تفکر و اقدامات مبنی بر آن، موجب از دست رفتن اقشار ضعیف کشور می‌شود، واکنش نشان داد و به انتقاد از اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پرداخته است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۳
 • مرگ اوپک نزدیک است؟

  مرگ اوپک نزدیک است؟
  سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در طول حیات ۵۸ساله خود همواره فراز و نشیب‌های متفاوتی را تجربه کرده تا آنجا که یکجانبه‌گرایی برخی اعضا باعث شکنندگی این سازمان شده و به هنگامه سقوط جهانی قیمت طلای سیاه ‌باز این همکاری و همگرایی اعضا بوده که مانع سقوط آن شده
  ۱۳۹۷/۶/۳۱
 • اتاق ایران، مرکز پژوهشهای مجلس و شورای رقابت واکنش نشان دادند

  انتقاد و اعتراض به دخالت در بازار پتروشیمی و فولاد

  انتقاد و اعتراض به دخالت در بازار پتروشیمی و فولاد
  از محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و همکاران‌اش اصرار که رویه قیمت‌گذاری دولتی کالاها و محصولات پتروشیمی و فولادی به تولید ملی کمک می‌کند و از فعالان بخش خصوصی و بدنه کارشناسی کشور انکار که این حمایت از تولید نیست و توزیع رانت بین تولیدکننده‌نماها و رانت‌جویان است.
  ۱۳۹۷/۶/۱۰
 • اثر تحریم آمریکا بر بانکها و اقتصاد ایران

  اثر تحریم آمریکا بر بانکها و اقتصاد ایران
  مرکز پژوهش‌های مجلس در تحلیل نتایج بازگشت تحریم‌های آمریکا در ۲سناریوی متفاوت پیش‌بینی کرده اقتصادایران دوباره وارد فاز رکود می‌شود و نرخ رشد اقتصادی درصورت همراهی نکردن اروپا با تحریم‌ها به منفی نیم‌درصد و درصورت همراهی اروپایی‌ها با سیاست‌های خصمانه آمریکا به منفی ۲.۸درصد خواهد رسید.
  ۱۳۹۷/۶/۱۰
 • نسخه ویندوزی اپلیکیشن پات رونمایی شد

  نسخه ویندوزی اپلیکیشن پات رونمایی شد
  شرکت کارت اعتباری ایران کیش در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ از نسخه ویندوزی اپلیکیشن پات رونمایی کرد.
  ۱۳۹۷/۵/۸
 • دنیای اقتصاد تحلیل کرد

  تورم تا آخر امسال؛ ۱۴ تا ۲۹ درصد

  تورم تا آخر امسال؛ ۱۴ تا ۲۹ درصد
  تورم ماهانه ۴/ ۳ درصدی، تورم نقطه‌به‌نقطه ۱۸ درصدی و تورم سالانه ۲/ ۱۰ درصدی در اولین ماه تابستان است. بنابراین آهنگ رشد شاخص قیمت که از اردیبهشت‌ماه شروع شده بود و در خرداد به اوج رسید. سکانس‌های مختلف تورم نشان می‌دهد که کف تورم پایان سال حدود ۱۴ درصد بوده و اگر شتاب دو ماه گذشته ادامه یابد، نرخ تورم سالانه ۲۹ درصد خواهد بود.
  ۱۳۹۷/۵/۶
 • روزنامه قانون رویکرد نوبخت را نقد کرد

  استعفا بازی سکاندر بودجه ایران

  استعفا بازی سکاندر بودجه ایران
  روزنامه قانون با اشاره به اظهارنظر محمد باقر نوبخت در اعلام استعفای شفاهی اش از مسئولیت های خود نوشت: منتقدان و آن‌هایی که دولت را از نزدیک می‌شناسند در گفتارهای خود سیاست‌های موجود راکه در اسارت نوبخت و واعظی است ناکارآمد می‌دانند و حتی در این بین جواد امام یکی از نزدیک‌ترین افراد به رییس‌دولت اصلاحات چندی پیش در نقدی به این افراد گفت که متاسفانه شاهد هستیم تیم اقتصادی دولت با همان دست فرمان دولت اول حرکت می‌کند
  ۱۳۹۷/۵/۴
 • دنیای اقتصاد تحلیل کرد

  ماموریت همتی در بانک مرکزی

  ماموریت همتی در بانک مرکزی
  رئیس‌جمهور پس از تشکر از اهتمام سیف درخصوص پیگیری سیاست‌های دولت در سال‌های اخیر، دو ماموریت جدی «توسعه پیمان‌های پولی دوجانبه» و «مراقبت از ذخایر ارزی» را به همتی محول کرد. به‌طور کلی خروجی عملکرد سکاندار پولی را می‌توان در دو عامل «سیاست پولی» و «سیاست ارزی» ارزیابی کرد
  ۱۳۹۷/۵/۴
 • نسخه قضاوی برای نجات تیم اقتصادی دولت

  سیف مقصر است و کرباسیان منفعل!

  سیف مقصر است و کرباسیان منفعل!
  سیاست‌گذار پولی در ماه‌های اخیر ذخایر کشور را در قالب ارائه سکه به قیمت نازل حراج گذاشت، ‌قیمت ارز را میخکوب کرد که خود عامل ایجاد رانت شد. در حالی که وزیر اقتصاد نیز همواره خود را ملزم به هماهنگی با بانک مرکزی دانسته و منفعل بوده است. البته در کنار این سیاست‌گذاری بودجه‌یی نیز نگران‌کننده بوده. این انتقاد حسین قضاوی است که روزگاری هم معاون وزیر اقتصاد بوده و هم معاون رئیس کل بانک مرکزی!
  ۱۳۹۷/۴/۹
 • خبر خوب برای دولت یا بد برای دلواپسان؟

  پشت پرده مهلت دوباره FATF به ایران

  پشت پرده مهلت دوباره FATF به ایران
  گروه ویژه اقدام مالی تعلیق اقدامات متقابل علیه ایران را برای یک دوره چهار ماهه دیگر تمدید کرده است. تایید این خبر به معنای آن است که ایران با وجود لابی‌های برخی کشورها به فهرست سیاه بانکی برنگشته است. این خبر می‌تواند در دوره‌ای که تحریم‌های خصمانه آمریکا علیه ایران شدت گرفته است، برای اقتصاد ایران خبر خوبی باشد
  ۱۳۹۷/۴/۹
 • اصلاح ساختار را جدی بگیرید

  چرا تغییر تیم اقتصادی دولت جواب نمی دهد؟

  چرا تغییر تیم اقتصادی دولت جواب نمی دهد؟
  در چند روز گذشته بحث احتمال تغییر در ترکیب تیم اقتصادی دولت شدت گرفت. سناریوهای متفاوتی از آینده تصمیم‌سازان اقتصادی در کشور تصویر می‌شود. در یکی از این سناریوها تغییر در تیم اقتصادی دولت تنها به معنای تغییر در ترکیب تیم اقتصادی دولت و تداوم قالب تصمیم‌گیری فعلی است. در سناریوی دیگر به جای تکیه بر تغییر چهره‌ها تاکید بر تغییر پارادایم اقتصادی حاکم بر دولت است.
  ۱۳۹۷/۴/۹
 • روزنامه تعادل تحلیل کرد

  مدل جدید همکاری صرافی ها با نیما

  مدل جدید همکاری صرافی ها با نیما
  روز پنج‌شنبه ۳خرداد ۹۷ به دنبال افزایش نرخ اونس جهانی طلا به ۱۳۰۶دلار و نرخ رسمی دلار به ۴۲۰۹تومان قیمت سکه و طلا نیز افزایش یافت و پیش‌بینی می‌شود که روند رشد قیمت طلا و سکه در روز شنبه ۵ خرداد نیز ادامه یابد. بر این اساس نرخ هر گرم طلای ۱۸عیار با ۷۴۰تومان افزایش به ۱۸۸هزار و ۶۴۰ تومان رسید.
  ۱۳۹۷/۳/۵
 • فرمول کشف نرخ ارز

  فرمول کشف نرخ ارز
  نوسانات پول ملی در برابر پول خارجی یا تغییرات نرخ ارز، به‌عنوان یکی از چالش‌های دوره‌ای در اقتصاد ایران وجود دارد. این در حالی است که در اقتصادهای پیشرفته، دایره این نوسان به مراتب کمتر بوده و سیاست‌های ارزی مشخصی وجود دارد.
  ۱۳۹۷/۲/۱۰
 • دکتر حمید برادران‌شرکاء معاون رئیس جمهور در دولت اصلاحات

  برخی اقتصاددانان از رئیس جمهور گلایه دارند

  برخی اقتصاددانان از رئیس جمهور گلایه دارند
  اینکه آقای رئیس‌جمهور، فقط نظرات یک طیف را می‌گیرد، یک ایراد است؛ ممکن است طیف مقابل نظرات بهتری داشته باشند. به هر حال تا نظر طیف مقابل را نشنوند که نمی‌شود غیابا قضاوت کرد. بخشی از دوستان اقتصاددان از این رویکرد ناراحت هستند. دوستانی که الان به آقای رئیس‌جمهور مشاوره می‌دهند عمدتا طرفدار اقتصاد آزاد هستند. این بخشی از دیدگاه دکتر حمیدرضا برادران شرکاء، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در دولت دوم محمد خاتمی، رئیس جمهور دوران اصلاحات است.
  ۱۳۹۶/۱۰/۶
 • تهرانی ها! لیست مناطق امن را ببنید!

  محله های تخلیه فوری تهران در هنگام زلزله

  محله های تخلیه فوری تهران در هنگام زلزله
  شهرداری تهران نقشه تخلیه امن مناطق تهران را صورت وقوع زلزله منتشر کرد. برای اطلاع از نقاط امن در مواقع اضطراری نظیر زلزله در منطقه یک تهران روی نام محله مورد نظر خود کلید کنید
  ۱۳۹۶/۱۰/۳
 • پرداخت یارانه به پولدارها با فروش سکه‌ ارزان!

  پرداخت یارانه به پولدارها با فروش سکه‌ ارزان!
  «خریداران انتظار دارند، قیمت سکه در آینده آن قدر افزایش پیدا کند که خرید سکه در شرایط کنونی سودآور باشد. در ادبیات اقتصادی به چنین انتظاری، «انتظار تورمی» گفته می‌شود که یکی از عوامل واقعی موثر در افزایش تورم به حساب می‌آید. این انتظار تورمی نزد خریداران سکه می‌تواند نشانه ناامیدی آنان از بهبود شاخص‌های اقتصادی در آینده و خروج منابع از بانک‌ها باشد.»
  ۱۳۹۶/۹/۵
 • تخریب وجهه نظام بانکی

  تخریب وجهه نظام بانکی
  در چند روز اخیر مجددا شایعه‌ای مبنی بر ورشکستگی بانکها با انتشار خبری سوخته در این زمینه که ماهها قبل تکذیب شده بود، توسط برخی سایتها و کانلهای برون مرزی، با هدف تخریب نظام اقتصادی و بانکی ایران مجددا بر سر زبانها افتاده است.
  ۱۳۹۶/۹/۴
1 2 3 4 5 6 >>
آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ