اخبار دانستنیها

 • شروط پرداخت وجه چک از محل موجودی سایر حساب‌ها

  شروط پرداخت وجه چک از محل موجودی سایر حساب‌ها
  پرداخت وجه چک از محل سایر حساب‌های مشتری دارای شروط و دستورالعملی است که بانک‌ها باید آن را رعایت کنند.
  ۱۴ ساعت قبل
 • شرایط دریافت چک الکترونیک

  شرایط دریافت چک الکترونیک
  بانک مرکزی مستند پیش نویس سند الزامات، ضوابط و فرآیندهای اجرایی چک الکترونیکی را منتشر کرد اما چک الکترونیک چیست و چه شرایطی برای دریافت آن باید داشت؟
  ۱۳۹۸/۲/۲۵
 • جایگزینی رمز دوم یکبار مصرف از ابتدای خرداد

  چگونه رمز دوم جدید برای کارت‌های بانکی بگیریم؟

  چگونه رمز دوم جدید برای کارت‌های بانکی بگیریم؟
  باتوجه به حذف رمز دوم کارت‌های بانکی از ابتدای خرداد، مشتریان به منظور فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف که قرار است جایگزین شود، باید به شعبه بانک عامل مراجعه و نسبت به فعال‌سازی نرم افزار یا پیامک رمز یک بار مصرف اقدام کنند.
  ۱۳۹۸/۲/۱۶
 • رمزگشایی از صندوقخانه پول ایرانیان

  رمزگشایی از صندوقخانه پول ایرانیان
  اولین بانک تأسیس شده در ایران در سال ۱۸۸۸ میلادی بانک شرق جدید بود که مرکز عملیات آن لندن و حوزه عملیاتی‌اش مناطق جنوبی آسیا بود.
  ۱۳۹۸/۲/۸
 • رهبر معظم انقلاب

  توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماند

  توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماند
  فرازهای مهم بیانات امروز رهبر انقلاب « جمهوری اسلامی هر مقدار لازم داشته باشد و اراده کند، نفت صادر خواهد کرد./کاهش وابستگی به فروش نفت را قدر و نوعی فرصت می‌دانیم و از آن برای تکیه بیشتر بر توانایی‌های داخلی استفاده می‌کنیم./ کاهش وابستگی به فروش نفت را قدر و نوعی فرصت می‌دانیم و از آن برای تکیه بیشتر بر توانایی‌های داخلی استفاده می‌کنیم.
  ۱۳۹۸/۲/۴
 • با بیمه عمر وام بگیرید

  با بیمه عمر وام بگیرید
  مردم تصور می‌کنند بیمه عمر برای بازماندگان است درحالی‌که بیمه‌گذار(فردی که بیمه پرداخت می‌کند) از طریق سرمایه‌گذاری در بیمه عمر می‌تواند بعد از مدتی بدون چک، سفته و ضامن و با توجه به پول ورودی وام دریافت کند و خیلی از مردم نسبت به این موضوع بی‌اطلاع هستند.
  ۱۳۹۸/۲/۳
 • پایین آوردن ریسک و بالا بردن پرداخت خسارت

  حق بیمه و میزان پرداخت خسارت چگونه محاسبه می‌شوند؟

  حق بیمه و میزان پرداخت خسارت چگونه محاسبه می‌شوند؟
  بیمه چقدر دغدغه زندگی امروز جامعه است؟ شاید هیچ‌گاه حادثه را بیخ گوش خود احساس نمی‌کنیم و رخدادها و حوادث را برای دیگران متصوریم. اما مگر حادثه خبر می‌کند؟ شاید اگر مردم سیل‌زده و خسارت‌دیده این روزهای کشور می‌دانستند که بخش مهمی از خسارت‌های مالی‌شان پرداخت می‌شود کمی از آلام و دردهایشان کاسته می‌شد. بنابراین لازم است تا نگاهی جدی‌تر به بیمه داشته باشیم.
  ۱۳۹۸/۲/۳
 • معاون فرابورس:

  همه چیز درباره اوراق تسهیلات مسکن

  همه چیز درباره اوراق تسهیلات مسکن
  معاون فرابورس با تشریح جزئیات خرید اوراق تسهیلات مسکن، گفت: آخرین اوراقی که در حال حاضر در فرابورس وجود دارد، اوراق مربوط به اسفند ۹۷ است که تا اسفند ۹۹ قابل معامله است.
  ۱۳۹۸/۱/۲۶
 • سازمان مالیاتی اعلام کرد؛

  نحوه تعیین مالیات بر ارث خودروها

  نحوه تعیین مالیات بر ارث خودروها
  سرپرست سازمان امور مالیاتی طی بخشنامه‌ای نحوه تعیین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی به منظور دریافت دو درصد مالیات بر ارث را ابلاغ کرد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
 • اجاره صندوق امانات بانکی؛ چند؟

  اجاره صندوق امانات بانکی؛ چند؟
  صندوق‌های امانات بانکی که در آستانه تعطیلات نوروز مشتریان بیشتری پیدا می‌کنند، شرایط و اجاره‌بهای آنها از سوی بانک‌های مختلف، متفاوت است. اما به طور کلی اجاره بهای سالانه برای صندوق‌های کوچک از ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان، صندوق‌های متوسط از ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان و صندوق‌های بزرگ ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است و اجاره‌بهای سالانه یکی از صندوق‌های امانات خیلی بزرگ بیش از ۶۵ میلیون تومان و ودیعه‌ای بالغ بر ۵۲۶ میلیون تومان دارد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
 • کدام اموال از مالیات بر ارث معافند؟

  کدام اموال از مالیات بر ارث معافند؟
  وجوه بازنشستگی و وظیفه، پس‌انداز خدمت و مزایای پایان خدمت، بیمه‌های اجتماعی و وجوه پرداختی توسط مؤسسات بیمه یا کارفرما از جمله اموالی هستند که مطابق قوانین مالیاتی، مشمول مالیات بر ارث نمی‌شوند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
 • دریافت وام مسکن در چه شرایطی نیاز به ضامن دارد؟

  دریافت وام مسکن در چه شرایطی نیاز به ضامن دارد؟
  مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن در خصوص برخی پرسش‌های موجود در ارتباط با نحوه احراز توانایی مالی متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن توضیح داد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
 • تغییر زمان دادرسی چک برگشتی از ۲سال به ۲۰روز

  تغییر زمان دادرسی چک برگشتی از ۲سال به ۲۰روز
  چک بلامحل هم مانند بسیاری از دعاوی دیگر به‌دلیل نبود فرآیند قانونی مناسب، دچار اطاله دادرسی است. قانون جدید چک با نوآوری خود درتغییر روند دادرسی، این زمان را به طور چشمگیری کاهش داده‌است.
  ۱۳۹۷/۱۲/۸
 • شایعه دریافت کارت ضبط شده توسط خودپرداز با کلید انصراف

  شایعه دریافت کارت ضبط شده توسط خودپرداز با کلید انصراف
  چندی است این باور نادرست در حوزه بانکداری الکترونیک ایجاد شده است که با استفاده از کلید انصراف و سپس کلید صفر در صورت ورود اشتباه رمز کارت پس از سه مرتبه و ضبط کارت، می توانید کارت خود را پس بگیرید.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱
 • مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران تبیین کرد:

  تفاوت کارمزد وام قرض الحسنه با سود تسهیلات بانکی

  تفاوت کارمزد وام قرض الحسنه با سود تسهیلات بانکی
  چندی پیش مباحثی در رابطه با کارمزد تسهیلات قرض الحسنه و نحوه محاسبه آن توسط برخی مراجع عظام مطرح شد؛ در همین رابطه دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران به تببین این مباحث پرداخته است.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
 • پایه سنوات وحق سنوات چیست؟

  پایه سنوات وحق سنوات چیست؟
  حق سنوات به عنوان پاداش پایان کار به آن دسته از کارگرانی داده می‌شود که سابقه یک ساله کاری دارند. اما پایه سنوات برای کارگاه‌هایی است که طرح طبقه بندی مشاغل دارند که پایه سنوات به حداقل حقوق آنها اضافه می‌شود.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
 • نحوه محاسبه مالیات بر درآمد حقوق در سال ۹۷

  نحوه محاسبه مالیات بر درآمد حقوق در سال ۹۷
  سازمان مالیاتی نحوه محاسبه مالیات بر درآمد حقوق در سال ۹۷ را تشریح کرد. هر ساله در قانون بودجه سنواتی میزان معافیت مالیاتی تدوین و تصویب می شود مالیات بر درآمد حقوق افراد در هر سال بر مبنای معافیت تصویب شده در قانون بودجه همان سال محاسبه می شود.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
1 2 3 4 5 6 >>
آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ