اخبار دانستنیها

 • سازمان مالیاتی اعلام کرد؛

  نحوه تعیین مالیات بر ارث خودروها

  نحوه تعیین مالیات بر ارث خودروها
  سرپرست سازمان امور مالیاتی طی بخشنامه‌ای نحوه تعیین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی به منظور دریافت دو درصد مالیات بر ارث را ابلاغ کرد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
 • اجاره صندوق امانات بانکی؛ چند؟

  اجاره صندوق امانات بانکی؛ چند؟
  صندوق‌های امانات بانکی که در آستانه تعطیلات نوروز مشتریان بیشتری پیدا می‌کنند، شرایط و اجاره‌بهای آنها از سوی بانک‌های مختلف، متفاوت است. اما به طور کلی اجاره بهای سالانه برای صندوق‌های کوچک از ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان، صندوق‌های متوسط از ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان و صندوق‌های بزرگ ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است و اجاره‌بهای سالانه یکی از صندوق‌های امانات خیلی بزرگ بیش از ۶۵ میلیون تومان و ودیعه‌ای بالغ بر ۵۲۶ میلیون تومان دارد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
 • کدام اموال از مالیات بر ارث معافند؟

  کدام اموال از مالیات بر ارث معافند؟
  وجوه بازنشستگی و وظیفه، پس‌انداز خدمت و مزایای پایان خدمت، بیمه‌های اجتماعی و وجوه پرداختی توسط مؤسسات بیمه یا کارفرما از جمله اموالی هستند که مطابق قوانین مالیاتی، مشمول مالیات بر ارث نمی‌شوند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
 • دریافت وام مسکن در چه شرایطی نیاز به ضامن دارد؟

  دریافت وام مسکن در چه شرایطی نیاز به ضامن دارد؟
  مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن در خصوص برخی پرسش‌های موجود در ارتباط با نحوه احراز توانایی مالی متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن توضیح داد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
 • تغییر زمان دادرسی چک برگشتی از ۲سال به ۲۰روز

  تغییر زمان دادرسی چک برگشتی از ۲سال به ۲۰روز
  چک بلامحل هم مانند بسیاری از دعاوی دیگر به‌دلیل نبود فرآیند قانونی مناسب، دچار اطاله دادرسی است. قانون جدید چک با نوآوری خود درتغییر روند دادرسی، این زمان را به طور چشمگیری کاهش داده‌است.
  ۱۳۹۷/۱۲/۸
 • شایعه دریافت کارت ضبط شده توسط خودپرداز با کلید انصراف

  شایعه دریافت کارت ضبط شده توسط خودپرداز با کلید انصراف
  چندی است این باور نادرست در حوزه بانکداری الکترونیک ایجاد شده است که با استفاده از کلید انصراف و سپس کلید صفر در صورت ورود اشتباه رمز کارت پس از سه مرتبه و ضبط کارت، می توانید کارت خود را پس بگیرید.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱
 • مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران تبیین کرد:

  تفاوت کارمزد وام قرض الحسنه با سود تسهیلات بانکی

  تفاوت کارمزد وام قرض الحسنه با سود تسهیلات بانکی
  چندی پیش مباحثی در رابطه با کارمزد تسهیلات قرض الحسنه و نحوه محاسبه آن توسط برخی مراجع عظام مطرح شد؛ در همین رابطه دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران به تببین این مباحث پرداخته است.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
 • پایه سنوات وحق سنوات چیست؟

  پایه سنوات وحق سنوات چیست؟
  حق سنوات به عنوان پاداش پایان کار به آن دسته از کارگرانی داده می‌شود که سابقه یک ساله کاری دارند. اما پایه سنوات برای کارگاه‌هایی است که طرح طبقه بندی مشاغل دارند که پایه سنوات به حداقل حقوق آنها اضافه می‌شود.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
 • نحوه محاسبه مالیات بر درآمد حقوق در سال ۹۷

  نحوه محاسبه مالیات بر درآمد حقوق در سال ۹۷
  سازمان مالیاتی نحوه محاسبه مالیات بر درآمد حقوق در سال ۹۷ را تشریح کرد. هر ساله در قانون بودجه سنواتی میزان معافیت مالیاتی تدوین و تصویب می شود مالیات بر درآمد حقوق افراد در هر سال بر مبنای معافیت تصویب شده در قانون بودجه همان سال محاسبه می شود.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
 • بانک مرکزی اعلام کرد؛

  ویژگی‌های امنیتی ایران چک‌های جدید

  ویژگی‌های امنیتی ایران چک‌های جدید
  بانک مرکزی در ايام دهه فجر؛ با بهره گیری از فناوری های نوری و مغناطیسی؛ اقدام به چاپ ایران چک جدید کرده است، این فناوری همگام با استانداردهای روز دنیا، برای اولین بار در بخش های مختلفی از ایران چک جدید به کار رفته است.
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
 • قبل از گرفتن چک این فیلم را ببینید

  راهنمای استعلام چک برگشتی با پیامک

  راهنمای استعلام چک برگشتی با پیامک
  سامانه صدور یکپارچه دسته‌ چک (صیاد) که از اواخر شهریور سال گذشته با هدف شکار افراد دارای چک برگشتی راه‌اندازی شده این امکان را می‌دهد که از روی شماره سریال چک، وضعیت اعتباری صادرکننده چک استعلام شود. چگونه؟ تنها با یک پیامک که البته هر پیامک ۳۵۰ تومان هزینه خواهد دارد اما این کمک را به گیرندگان چک می‌کند که از گرفتاری پاس نشدن چک‌ها نجات پیدا کننند
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
 • پرسش‌های پرتکرار مخاطبان بانک مسکن

  پرسش‌های پرتکرار مخاطبان بانک مسکن
  مشاوران مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن در آذرماه به پرسش‌هایی درباره تبدیل مسکن کارت به کارت سوخت، عدم تعلق سود به سپرده‌های زیر ۵۰ هزار تومان و الزام به ثبت نام در سامانه سجام پاسخ دادند.
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
 • در راستای الزامات برگشت ارز حاصل از صادرات از سوی صادرکنندگان:

  دستور العمل نحوه ثبت اطلاعات در سامانه های مرتبط

  دستور العمل نحوه ثبت اطلاعات در سامانه های مرتبط
  با صدور بخشنامه ای از سوی بانک مرکزی و در راستای الزامات برگشت ارز حاصل از صادرات توسط صادر کنندگان، دستور العمل نحوه ثبت اطلاعات در سامانه های مرتبط اعلام شد.
  ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
 • شرایط رفع سوءاثر از چک برگشتی

  شرایط رفع سوءاثر از چک برگشتی
  طبق قانون جدید چک شرایط تازه‌ای برای رفع سوءاثر از چک برگشتی اعلام شده است.
  ۱۳۹۷/۹/۱۸
 • مراحل و هزینه های نقل و انتقال سند ملکی

  مراحل و هزینه های نقل و انتقال سند ملکی
  تسهیلات گیرندگان بانک مسکن در مقایسه با فروشنده ملک باید هزینه متفاوتی بابت ترهین سند نزد بانک و صدور سند تک برگ به دفتر اسناد رسمی پرداخت کنند.
  ۱۳۹۷/۹/۱۷
 • هشدارهای پلیس درباره شیوه‌های نوین کلاه‌برداری

  هشدارهای پلیس درباره شیوه‌های نوین کلاه‌برداری
  طبق گزارش اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا، کلاهبرداران و افراد سودجو با استفاده از روش‌های مختلف اقدام به کلاهبرداری از دارندگان کارت‌های بانکی می‌نمایند لذا مشتریان و صاحبان کارت‌های بانکی در خصوص شیوه‌های کلاه برداری تلفنی و کارت به کارت هوشیار باشند.
  ۱۳۹۷/۹/۱۰
 • ۱۱ تغییر اصلی قانون چک

  ۱۱ تغییر اصلی قانون چک
  رئیس جمهور ابتدای هفته جاری «قانون اصلاح صدور چک را جهت اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ابلاغ کرد که قانون جدید ۱۱ اصلاحیه را در پی داشت که موجب اعتباربخشی بیشتر به این ابزار پرداخت شده است.
  ۱۳۹۷/۹/۶
1 2 3 4 5 6 >>
آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ