اخبار دانستنیها

 • دستورالعمل‌هایی برای پیشگیری از کرونا در بانکها

  دستورالعمل‌هایی برای پیشگیری از کرونا در بانکها
  انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت ایران دستورالعمل‌های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا را برای مراجعه به مکان‌های مختلف و برای اشخاص گوناگون منتشر کرده است.
  ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
 • مالیات حق‌الوکاله با چه نرخی محاسبه می‌شود؟

  در قانون مالیات‌های مستقیم برای وکلا تکالیف و وظایفی درنظر گرفته شده که بر اساس آن وکلای دادگستری و کسانی که در محاکم اختصاصی وکالت می‌کنند باید در وکالتنامه‌های خود رقم حق‌الوکاله را قید کنند و معادل ۵ درصد آن را بابت علی الحساب مالیاتی روی وکالتنامه، تمبر الصاق و ابطال کنند که در هر حال مبلغ تمبر نباید کمتر از میزان تعیین شده در قانون مالیات‌های مستقیم باشد.
  ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
 • جرایم مالیاتی صاحبان مشاغل چگونه محاسبه می شود؟

  شخص یا اشخاص حقیقی که از طریق اشتغال به مشاغل (غیر از موارد مذکور در سایر فصل‌های این قانون نظیر درآمد اجاره املاک، درآمد حقوق و ...) در ایران درآمد کسب کنند، کل فروش کالا و خدمات به اضافه سایر درآمدهای آنان که مشمول مالیات فصول دیگر شناخته نشده، پس از کسر هزینه‌ها و استهلاک مربوطه طبق مقررات فصل هزینه‌های قابل قبول و استهلاکات، مشمول مالیات بر درآمد مشاغل می‌شوند و در صورتی که فعالان اقتصادی پس از موعد مقرر مالیات‌شان را نپردازند، معادل ۲.۵ درصد مالیات به ازای هر ماه دیرکرد جریمه می‌شوند.
  ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
 • شرایط صدور کارت هدیه در بانک‌ها

  بانک‌ها براساس مقررات مبارزه با پولشویی موظفند هنگام صدور کارت هدیه مشتری را احراز هویت کنند و همچنین صدور کارت هدیه برای دارندگان سابقه چک برگشتی ممنوع است.
  ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
 • «اسکیمرها» در کمین کارت‌های بانکی

  پس از کاهش خطر فیشینگ حساب‌های بانکی با استفاده از رمزهای دوم پویا، این بار کلاهبرداران به سراغ سایر روش‌های مجرمانه رفته‌اند، به طوری که زنگ خطر سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی توسط «اسکیمرها» به صدا درآمده است.
  ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
 • نکات طلایی حفظ امنیت حساب‌های بانکی

  امنیت حساب‌های بانکی با رعایت ۲۰ نکته می‌تواند تا حدود زیادی حفظ شود.
  ۱۳۹۸/۱۱/۷
 • اطلاعات ضروری درباره مالیات نقل و انتقال ملک

  مالیات نقل و انتقال ملک، شامل سه نوع مالیات انتقال حق واگذاری (سرقفلی)، درآمد حاصل از ساخت و فروش املاک (نوساز) و مالیات بر درآمد رضایت مالک یا حق مالکانه می‌شود که هر یک از مؤدیان این مالیات‌ها به ترتیب معادل دو ، ۱۰ و دو درصد به ارزش معاملاتی ملک مشمول مالیات می‌شوند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
 • توصیه به مشتریان بانکی،

  حساب بانکی سرد و گرم داشته باشید

  حساب بانکی سرد و گرم داشته باشید
  امروزه یکی از دغدغه‌های مشتریان بانکی بالا بردن امنیت حساب‌های بانکی است داشتن حساب‌های سرد و گرم می‌تواند کمک مناسبی برای محافظت از موجودی بانکی باشد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
 • نحوه محاسبه کارمزد تسهیلات قرض‌الحسنه

  نحوه محاسبه کارمزد تسهیلات قرض‌الحسنه در کل شبکه بانکی یکسان است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
 • چگونه اختلاف‌ با سازمان امور مالیاتی را حل کنیم؟

  مؤدیان مالیاتی در صورتی که در روند امور مالیاتی خود با سازمان مربوطه دچار اختلاف شوند، می‌توانند از طریق مراجعه به اداره امور مالیاتی، رسیدگی پرونده مالیاتی در مرجع هیئت حل اختلاف بدوی و هیئت مالیاتی تجدید نظر، طرح پرونده در شورای عالی مالیاتی، مراجعه به هیئت موضوع ماده ۲۵۱ مکرر و هیئت حل اختلاف موضوع ماده ۲۱۶ قانون مالیات‌های مستقیم، مشکلات و اختلافات خود را برطرف کنند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
 • مؤدیان مالیاتی بخوانند

  مؤدیان مالیاتی در ازای انجام صحیح تکالیف خود، از یکسری حقوق و امتیازات تحت عنوان «منشور حقوق مؤدیان» بهره‌مند می‌شوند. برخوداری از رفتار عادلانه،کسب اطلاع و راهنمایی، برخورداری از خدمات مالیاتی مطلوب، پایبندی به اصل رازداری و حفظ حریم خصوصی و حق اعتراض، شکایت و تجدید نظرخواهی از جمله حقوق مؤدیان مالیاتی است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
 • چگونه رمز دوم یکبار مصرف را فعال کنیم؟

  چگونه رمز دوم یکبار مصرف را فعال کنیم؟
  رمزهای دوم ثابت قرار است از اول دی‌ماه غیرفعال شده و رمزهای پویا جایگزین آنها شوند؛ برای فعال‌سازی دریافت این رمزها ابزارها و شیوه‌های مختلف مانند اپلیکیشن و پیامک ارایه شده است.
  ۱۳۹۸/۹/۱۶
 • چک در چه صورتی غیر کیفری می‌شود؟

  مطابق ماده ۱۳ قانون صدور چک در مواردی صادرکننده چک قابل تعقیب کیفری نیست.
  ۱۳۹۸/۹/۱۲
 • اقدامات امنیتی لازم پیش‌از تعویض یا فروش دستگاه‌ هوشمند

  اقدامات امنیتی لازم پیش‌از تعویض یا فروش دستگاه‌ هوشمند
  یکی از دغدغه‌های کاربران برای فروش یا تعویض لپ‌تاپ، گوشی یا تبلت، نگرانی از اطلاعات داخل حافظه آن‌هاست و بر این اساس قبل از تحویل این‌گونه دستگاه‌ها به خریدار، اقداماتی را باید انجام داد.
  ۱۳۹۸/۹/۱۱
 • با ثروتمندترین افراد هر کشور اشنا شوید

  تعداد ثروتمندان آمریکایی و چینی بیشتر از تعداد ثروتمندان سایر کشور ها است.
  ۱۳۹۸/۹/۱۱
 • نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها

  نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ها
  طبق بخشنامه بانک مرکزی، مقرر بود بانک‌ها از اول خرداد ماه ۹۸ رمز دوم ثابت را حذف کرده و با جایگزینی رمز یکبار مصرف یا رمز پویا، به مقابله جدی با برداشت‌های غیرمجاز بپردازند. این بخشنامه از اول دیماه 98 لازم الاجرا گردیده است.
  ۱۳۹۸/۹/۱۰
 • اگر چک مفقود شد چه کنیم؟

  اگر چک مفقود شد چه کنیم؟
  اگر دارنده چکی که از طرف بانک صادر شده است (مانند چک‌های تضمیتی) ادعا نماید که چک را مفقود کرده تکلیف پرداخت وجه آن چیست و در صورت مراجعه به دادگاه خسارات دادرسی قابل مطالبه است یا خیر؟
  ۱۳۹۸/۸/۲۱
1 2 3 4 5 6 >>
آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ