اخبار اقتصاد

 • نوبخت؛

  ارائه دو بسته معیشتی قطعی شد

  ارائه دو بسته معیشتی قطعی شد
  رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دو بسته معیشتی در قالب بسته معیشتی برای آحاد مردم و بسته معیشتی برای اقشار آسیب پذیر و حقوق بگیر فراهم شده تا مردم برای تامین معیشت خود دچار مشکل نشوند. وی ادامه داد: تا زمانی که مردم آثار مثبت برنامه هایی را که دولت برای شرایط بدبینانه تدوین کرده، ببینند این دو بسته معیشتی حمایتی برای آنها اجرا خواهد شد.
  ۱۵ ساعت قبل
 • وام ضروری ۵میلیونی بازنشستگان آماده پرداخت

  وام ضروری ۵میلیونی بازنشستگان آماده پرداخت
  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از نوبت بندی پرداخت وام ضروری ۵ میلیونی خبر داد. این وام با کارمزد ۴ درصد است و مدت بازپرداخت وام ضروری نیز ۳۶ ماه است که پس از پرداخت، ماهانه ۱۵۰ هزار تومان از حساب وام گیرنده کسر خواهد شد.
  ۱۵ ساعت قبل
 • سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد؛

  تشکیل ۶۶۸ پرونده احتکار

  تشکیل ۶۶۸ پرونده احتکار
  سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: ۶۶۸ پرونده با عنوان احتکار در چند ماه گذشته تشکیل شده که ۱۰۰ هزار میلیارد ریال ارزش این پرونده‌ها بوده است.
  ۱۵ ساعت قبل
 • تاجگردون تاکید کرد؛

  تقویت ذخایر ارزی بانک مرکزی در ۲ماه گذشته

  تقویت ذخایر ارزی بانک مرکزی در ۲ماه گذشته
  رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، نشست امروز کمیسیون متبوعش با رییس کل بانک مرکزی درباره سامانه نیما، ثبات در بازار و مسائل پولی و بانکی را تشریح کرد.
  ۱۵ ساعت قبل
 • مرکز آمار اعلام کرد؛

  متوسط نرخ تورم نیمه نخست سال ۹درصد است

  متوسط نرخ تورم نیمه نخست سال ۹درصد است
  میانگین نرخ تورم در نیمه نخست امسال ۹ درصد است که براساس محاسبات نسبت به مدت مشابه پارسال ۱.۷۵ درصد و در مقایسه با نرخ تورم سال ۱۳۹۵ نیز ۰.۳۵ درصد رشد دارد. بررسی نرخ تورم ۶ ماهه نخست ۱۳۹۶ نیز نشان می دهد که میانگین این نرخ تک رقمی و برابر ۷.۲۵ درصد بود.
  ۱۷ ساعت قبل
 • خط پایان پول‌های سرگردان در بازار سکه

  در آمریکا، هند و انگلیس با دلالان سکه چه می‌کنند

  در آمریکا، هند و انگلیس با دلالان سکه چه می‌کنند
  بررسی قوانین کشورهای مختلف نظیر آمریکا، هند و انگلیس نشان می دهد در این کشورها مالیات های خاصی برای مبادله و حتی نگهداری سکه طلا وجود دارد؛ مالیات‌هایی که باعث می‌شود سوداگران طلا، در بسیاری موارد عطای خریدهای سنگین را به لقای آن ببخشند.
  ۱۷ ساعت قبل
 • جهانگیری مطرح کرد؛

  توجه ویژه به معیشت در بودجه ۹۸

  توجه ویژه به معیشت در بودجه ۹۸
  معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه طبق پیش‌بینی ها درآمدهای دولت در سال ۹۸ کاهش خواهد یافت، گفت: باید در تعیین جهت گیری های لایحه بودجه سال ۹۸ صیانت از معیشت مردم مورد توجه قرار گیرد و نحوه مقابله با تحریم های آمریکا در لایحه بودجه به طور روشن و شفاف تشریح و تدابیر و راهکارهای عملی در این زمینه اندیشیده شود.
  ۱۷ ساعت قبل
 • زمان عرضه مجدد بنزین سوپر

  زمان عرضه مجدد بنزین سوپر
  قرار است بعد از حدود سه ماه، عرضه بنزین سوپر در میانه مهرماه سال جاری به روال قبل بازگردد؛ از اینرو دوباره شاهد تولید و عرضه روزانه ۳ میلیون لیتر بنزین سوپر در کشور خواهیم بود.
  ۱۸ ساعت قبل
 • نفت ۱۰۰ دلاری در راه است

  نفت ۱۰۰ دلاری در راه است
  در حالی که سیاست تحریم نفتی ایران از چند هفته دیگر به طور رسمی به اجرا گذاشته می شود کارشناسان انرژی پیش بینی می کنند قیمت نفت برای نخستین بار از سال ۲۰۱۴ به بالای ۱۰۰ دلار در هر بشکه برسد.
  ۱۸ ساعت قبل
 • توضیحات جدید در خصوص اختلاس نفتی

  توضیحات جدید در خصوص اختلاس نفتی
  طبق اعلام جدید شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، هنوز رقم دقیق اختلاس و تخلف مالی نفتی در منطقه بوشهر مشخص نیست و موضوع در دست بررسی است.
  ۱۸ ساعت قبل
 • رکود مسکن از مرداد ۹۷ شروع شد

  رکود مسکن از مرداد ۹۷ شروع شد
  مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت شهرسازی با بیان اینکه ارزش افزوده بخش مسکن در حال حاضر مثبت است گفت: معاملات انجام شده مسکن نشان دهنده رونق بازار مسکن نیست.
  ۱۸ ساعت قبل
 • نظام بازار جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی

  نظام بازار جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی
  پیشنهاد جایگزین شدن نظام بازار به جای ارز ۴۲۰۰ تومانی و نزدیک شدن نرخ ارز بازار آزاد به بازار ثانویه در نشست هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران با مسئولان اقتصادی کشور مطرح شد. به باور اعضای هیات رییسه اتاق ایران زمانی که قیمت ارز آزاد شود، دولت می‌تواند مابه‌التفاوت ارز ۴۲۰۰ تومان تا قیمت واقعی را به شکل یارانه در اختیار اقشار آسیب‌پذیر بگذارد. بخشی از آن را هم به بدهی دولت به پیمانکاران، سازمان تأمین اجتماعی و غیره اختصاص دهد تا فشاری به جامعه وارد نشود.
  ۱۸ ساعت قبل
 • مرکز پژوهش‌های مجلس ارزیابی کرد؛

  بررسی سیستم نظارت بانکی با تاکید بر قوانین بانکداری

  بررسی سیستم نظارت بانکی با تاکید بر قوانین بانکداری
  مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی سیستم نظارت بانکی در کشورهای منتخب با تاکید بر قوانین بانکداری را بررسی کرد. مرکز پژوهش‌های مجلس در این مطالعه سیستم نظارت بانکی کشورهای آلمان، ژاپن، انگلستان و آمریکا از کشورهای توسعه یافته و سه کشور بلغارستان، مالزی و افغانستان از سایر کشورها را مورد بررسی قرار داده است.
  ۱۸ ساعت قبل
 • یک اقتصاددان؛

  پیمان‌سپاری ارزی با دستور اجرایی نیست

  پیمان‌سپاری ارزی با دستور اجرایی نیست
  یک اقتصاددان با بیان اینکه اجرای پیمان‌سپاری ارزی، به شکل دستوری امکان‌پذیر نیست، گفت: نرخ آزاد ارز باید کنترل شود.
  ۱۸ ساعت قبل
 • وزیر نفت؛

  جزئیات و شیوه عرضه نفت در بورس

  جزئیات و شیوه عرضه نفت در بورس
  وزیر نفت گفت: به دلیل حساسیت بالای عرضه نفت در بورس، قرار شد این عرضه به طور آزمایشی و محدود، و تسویه آن ۲۰ درصد ریالی و ۸۰ درصد ارزی انجام شود.
  ۱۸ ساعت قبل
 • حجم تجارت نفت آرامکو ۲برابر می‌شود

  حجم تجارت نفت آرامکو ۲برابر می‌شود
  شرکت بازرگانی آرامکوی عربستان (ATC) انتظار دارد حجم تجارت نفتش در سال ۲۰۲۰ به شش میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کند که ۵۰ درصد بالاتر از سطح فعلی خواهد بود.
  ۱۹ ساعت قبل
 • هاشمی:

  کمبود کالا نداریم؛ مردم را نترسانید

  کمبود کالا نداریم؛ مردم را نترسانید
  نائب رئیس اتاق اصناف ایران ضمن اعلام این که ذخایر و عرضه کالاهای اساسی مشکلی ندارد، گفت: نباید با جوسازی، مردم را به خرید بیش از نیاز کالاها دعوت کنیم. متاسفانه در مدت اخیر رسانه­‌ها و صداوسیما با تمرکز روی بازار یک کالا عامل ایجاد وحشت از قحطی و کمبود کالا شده اند.
  ۱۹ ساعت قبل
1 2 3 4 5 6 >>
آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ