اخبار مسكن

 • معاملات اوراق تسهیلات مسکن آب رفت

  معاملات اوراق تسهیلات مسکن آب رفت
  همزمان با بازگشت رکود تورمی به بازار مسکن و کاهش توان قدرت افزایی تسهیلات مسکن از محل اوراق، معاملات برگه های تسه در بازار فرابورس به شدت کاهش یافته و نرخ همچنان در کانال ۶۰ هزارتومان است.
  ۸ ساعت قبل
 • پنج پیشنهاد برای خروج مسکن از رکود

  پنج پیشنهاد برای خروج مسکن از رکود
  در شرایطی که بازار مسکن در رکود تورمی قرار گرفته کارشناسان پنج راهکار را برای بهبود اوضاع این بخش ارایه کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان به افزایش سقف تسهیلات به ۲۰۰ میلیون تومان، هم‌افزایی دولت و بخش خصوصی در جهت تقویت انبوه‌سازی، فسادزدایی، اجرای قوانین موثر و کوشش برای اجرای بازآفرینی پایدار اشاره کرد.
  ۹ ساعت قبل
 • افزایش ۸۳درصدی قیمت مسکن در پایتخت

  افزایش ۸۳درصدی قیمت مسکن در پایتخت
  طبق گزارش وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت خریدوفروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی آپارتمانی معامله ‌شده در این ماه در تهران ۸۶.۳ میلیون ریال بوده که رشد ۸۳.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.
  ۱۳۹۷/۸/۲۲
 • قیمت مسکن مهر افزایش می‎یابد؟

  قیمت مسکن مهر افزایش می‎یابد؟
  سرپرست شرکت عمران پردیس با اشاره به این که افزایش قیمت مسکن روی مسکن مهر تاثیرگذار بوده است، گفت: افزایش قیمت مسکن مهر به هیچ عنوان به متقاضیان تحمیل نمی شود و از طریق منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی و دولت تامین خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۸/۲۱
 • کارشناسان عنوان کردند

  راهکارهای مقابله با سوداگری بازار مسکن

  راهکارهای مقابله با سوداگری بازار مسکن
  کارشناسان و مسئولان عنوان کردند، ایجاد سامانه ثبت معاملات و مالیات برعایدی مسکن دو راهکار اصلی در مقابله با سوداگری بازار مسکن است.
  ۱۳۹۷/۸/۲۰
 • سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:

  دوسوم معاملات مسکن را سوداگران انجام داده‌اند

  دوسوم معاملات مسکن را سوداگران انجام داده‌اند
  سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس گزارش مرکز آمار، حدود دوسوم معاملات بازار مسکن توسط دلالان و سوداگران صورت گرفته است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۹
 • دادوستد یک‌ماهه مسکن در پایتخت

  دادوستد یک‌ماهه مسکن در پایتخت
  بانک مرکزی اعلام کرد:طی اولین ماه پاییز فروشندگان مسکن در پایتخت توانستند ۹ هزار و ۳۵۷ فقره مسکن را به فروش برسانند و در این میان سهم مناطق دو، پنج و ده از بقیه مناطق ۲۲ گانه بیشتر بوده است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۹
 • تحلیل آینده بازار مسکن

  تحلیل آینده بازار مسکن
  عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران با اشاره به اینکه واحدهای مسکونی موجود که به اتمام رسیده و به فروش نرفته‌اند با مصالح ساختمانی قبل از گرانی ساخته شده‌اند، گفت: دو سال دیگر مسکن‌های جدید گران ساخت وارد بازار می‌شوند.
  ۱۳۹۷/۸/۱۳
 • رئیس اتحادیه املاک:

  تحریم تاثیری بر بازار مسکن ندارد

  تحریم تاثیری بر بازار مسکن ندارد
  رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: تحریم‌ها ممکن است اثرات کوتاه‌مدتی بر روی بخش مسکن ایجاد کند اما منجر به گران‌تر شدن مسکن نخواهد شد، زیرا هم‌اکنون نیز قیمت‌ها بالاتر از توان مردم است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۲
 • وزیر راه و شهرسازی:

  ابلاغ ساز و کار تامین مسکن به زودی

  ابلاغ ساز و کار تامین مسکن به زودی
  وزیر راه و شهرسازی گفت: ساز و کار تامین مسکن اقشار کم درآمد و متوسط را در هفته‌های آینده ابلاغ می‌کنیم.
  ۱۳۹۷/۸/۹
 • اکبر ترکان؛

  بازسازی بافت های فرسوده فعالتر می شود

  بازسازی بافت های فرسوده فعالتر می شود
  مشاور رییس جمهور در امور هماهنگی نوسازی بافت‌های فرسوده و ناپایدار شهری با بیان اینکه با حضور وزیر جدید راه و شهرسازی مشکلات بازسازی بافت های فرسوده کمتر خواهد شد، گفت:بازسازی بافت های فرسوده فعالتر از قبل خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۸/۹
 • دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان پیش‌بینی کرد:

  ورود بازار مسکن به فاز رکودی در سال ۹۸

  ورود بازار مسکن به فاز رکودی در سال ۹۸
  دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن گفت: از ابتدای سال ۹۸ بازار مسکن از شرایط رکود تورمی خارج و وارد سیکل رکودی می‌شود. در این زمینه اگر تمهیدات ویژه‌ای از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی برای بازار مسکن دیده شود، قطعا به چنین سیکلی ورود نخواهیم کرد.
  ۱۳۹۷/۸/۷
 • آغاز تولید مسکن با سرمایه بخش خصوصی

  آغاز تولید مسکن با سرمایه بخش خصوصی
  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در شهرهایی که مسکن مهر به اتمام رسیده عملیات احداث واحدهای مسکونی برای اقشار متوسط را آغاز کرده‌ایم که تا دهه فجر این تعداد به ۵۰ هزار واحد می‌رسد؛ هم‌چنین شرکت عمران ظرفیت بالایی برای افزایش ساخت و ساز و اشتغال کشور از طریق احداث شهرک‌های تفریحی و گردشگری دارد.
  ۱۳۹۷/۸/۷
 • نقشه‌ اسلامی برای آشفته بازار مسکن

  نقشه‌ اسلامی برای آشفته بازار مسکن
  وزیر جدید راه و شهرسازی در شرایطی این وزارتخانه را تحویل می‌گیرد که قیمت مسکن به تبعیت از تلاطم اقتصاد کلان و نوسانات نرخ ارز در حال اصلاح است و شاهد تورم سالیانه و ماهیانه در این حوزه هستیم. طی یک سال اخیر قیمت مسکن در شهر تهران ۸۳ درصد رشد کرده که ۳۱ درصد آن فقط در چهار ماه اخیر و ۶.۳ درصد آن در یک ماه اخیر اتفاق افتاده است.
  ۱۳۹۷/۸/۶
 • کاهش ۷درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی مسکن

  کاهش ۷درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی مسکن
  ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۷ درصد کاهش یافته است.
  ۱۳۹۷/۸/۶
 • بانک مرکزی؛

  گزارش مهر معاملات مسکن تهران/افزایش ۱۱.۸درصد اجاره

  گزارش مهر معاملات مسکن تهران/افزایش ۱۱.۸درصد اجاره
  متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۸۶.۱ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۶.۴ و ۸۳.۵ درصد افزایش نشان می دهد. شاخص بهای اجاره مسکن در سه ماهه دوم سال ۹۷ به عدد ۱۱۸.۸ رسید که نسبت به سه ماهه قبل معادل ۳.۶ درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل ۱۱.۸ درصد افزایش یافت.
  ۱۳۹۷/۸/۶
 • صدور پروانه ساخت رایگان دربافت فرسوده

  صدور پروانه ساخت رایگان دربافت فرسوده
  مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: به جز شهرداری و وزارت راه و شهرسازی سایر دستگاه ها از واگذاری اراضی خود در بافت های فرسوده به برنامه بازآفزینی شهری خودداری کرده اند.
  ۱۳۹۷/۸/۵
1 2 3 4 5 6 >>
آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ