اخبار مسکن

 • نرخ نامتعارف مسکن حذف می‌شود/سامانه سابا ملاک تعیین قیمت

  نرخ نامتعارف مسکن حذف می‌شود/سامانه سابا ملاک تعیین قیمت
  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس مذاکرات انجام شده قرار است که قیمت درج شده در سامانه «سابا» وزارت راه و شهرسازی، منبع تعیین قیمت آگهی‌ های مسکن در سایت های اینترنتی باشد.
  ۱۳۹۸/۲/۲۸
 • مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی

  افزایش قیمت مسکن در تهران از ۱۰۰درصد گذشت

  افزایش قیمت مسکن در تهران از ۱۰۰درصد گذشت
  افزایش قیمت مسکن در تهران به طور متوسط ۱۰۴ درصد که نزدیک به دو برابر است، تجربه شده است. فرهادیه با اشاره به تزریق قیمت‌های غیر واقعی و مسموم به بازار، اظهار داشت: اگر قیمت‌ها شفاف و واقعی در اختیار مردم قرار بگیرد، به نفع همه است.
  ۱۳۹۸/۲/۲۸
 • قیمت مسکن دوباره از آگهی‌ها حذف شد

  قیمت مسکن دوباره از آگهی‌ها حذف شد
  پس از چند روز که قیمت مسکن در آگهی سایت‌های اینترنتی درج شد، مجدداً سایت‌ها اقدام به حذف قیمت کردند و آگهی‌ها با عنوان توافقی منتشر می‌شود.
  ۱۳۹۸/۲/۲۸
 • ‌نسخه‌پیچی غلط برای مسکن

  ‌نسخه‌پیچی غلط برای مسکن
  کارشناسان معتقدند پرداخت تسهیلات مسکن به تناسب درآمد خانوارها و قدرت بازپرداخت آنها، جز تشدید شکاف طبقاتی میان اقشار مختلف جامعه نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.
  ۱۳۹۸/۲/۲۸
 • در حاشیه جلسه دولت مطرح شد؛

  آخرین اقدامات وزارت مسکن برای خانه دار شدن مردم

  آخرین اقدامات وزارت مسکن برای خانه دار شدن مردم
  وزیر راه و شهرسازی گفت: کار مهمی که در وزارت راه و مسکن انجام می دهیم عرضه زمین ، ارائه مشوق ها و تسهیلات برای سازندگان است تا مردم صاحب خانه شوند.
  ۱۳۹۸/۲/۲۵
 • عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران:

  افزایش وام مسکن، ضروری شده

  افزایش وام مسکن، ضروری شده
  عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت: با توجه به جهش بیش از ۱۰۰ درصد قیمت‌ها در بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات متناسب با توان بازپرداخت متقاضیان، ضروری به نظر می‌رسد و از سوی دیگر سیاست‌های تولید خانه‌های کوچک متراژ باید در دستور کار قرار گیرد.
  ۱۳۹۸/۲/۲۵
 • قیمت خودرو و مسکن به سایت ها بازگشت

  قیمت خودرو و مسکن به سایت ها بازگشت
  قیمت خودرو و مسکن که دو هفته پیش از سایت های خرید و فروش - همچون «باما» و «دیوار» - حذف شده بود، ساعتی پیش به آگهی های خرید و فروش این سایت ها بازگشت.
  ۱۳۹۸/۲/۲۴
 • صدیف بدری؛

  نامه به رئیس جمهور درباره ساماندهی بازار مسکن

  نامه به رئیس جمهور درباره ساماندهی بازار مسکن
  سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: اعضای این کمیسیون در نامه ای به رئیس جمهور بر ضرورت ورود جدی دولت برای ساماندهی بازار مسکن تأکید کردند.
  ۱۳۹۸/۲/۲۴
 • رشد بی‌سروصدای اجاره خانه در تهران

  رشد بی‌سروصدای اجاره خانه در تهران
  واسطه‌های ملکی از افزایش ۱۰ تا ۴۰ درصدی نرخ‌های پیشنهادی اجاره در اردیبهشت ماه خبر می‌دهند؛ گزارش‌های میدانی هم گویای آن است که عدم تناسب نرخ اجاره با درآمد مستاجرها، این اقشار را اجبارا به اولویت‌های بعدی سوق داده است.
  ۱۳۹۸/۲/۲۴
 • بسته افزایش وام مسکن روی میز دولت

  بسته افزایش وام مسکن روی میز دولت
  بانک مسکن در پیشنهادی که احتمالاً تا اواخر فصل بهار نهایی می‌شود، بسته‌ای را ارائه کرده که یکی از موارد آن پرداخت تسهیلات بر مبنای توانایی اقساط دهنده است و در انتظار تأیید شورای پول و اعتبار قرار دارد.
  ۱۳۹۸/۲/۲۳
 • راهکار مشاوران املاک برای حمایت از مستاجران

  راهکار مشاوران املاک برای حمایت از مستاجران
  نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر ضرورت الزام بانک‌ها برای پرداخت وام به مستاجران کم‌درآمد، گفت: دولت باید زمین و وام را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد تا سازه‌های پایدار برای اجاره‌داری در کشور ساخته شود.
  ۱۳۹۸/۲/۲۳
 • معاملات هم‌چنان کساد است

  آمار به‌روز بازار مسکن

  آمار به‌روز بازار مسکن
  خرید و فروش مسکن در ۲۱ روز ابتدای اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ بالغ بر ۳۷ درصد در تهران کاهش داشته اما در کل کشور یک درصد افزایش نشان می‌دهد؛ رئیس اتحادیه مشاوران املاک علت کسادی بازار مسکن پایتخت را اعلام قیمت‌های نامتعارف از طرف بعضی فروشندگان می‌داند.
  ۱۳۹۸/۲/۲۳
 • ارزیابی بازار مسکن بعد از بازگشت قیمت به آگهی‌ها

  ارزیابی بازار مسکن بعد از بازگشت قیمت به آگهی‌ها
  روز گذشته(شنبه، ۲۱ اردیبهشت) مجدداً شاهد بازگشت قیمت به آگهی‌های فروش مسکن و خودرو بودیم؛ در این شرایط آگهی‌های قرمز که از آن‌ها به عنوان مهم‌ترین عامل التهاب‌زا در بازار مسکن یاد می‌شد، باید به‌طور کامل حذف شود.
  ۱۳۹۸/۲/۲۲
 • مسکن تا شهریور گران نمی‌شود

  مسکن تا شهریور گران نمی‌شود
  نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این که قیمت مسکن تا پایان شهریور ماه امسال افزایش نمی یابد، گفت: به دلیل رکورد تورمی، معاملات مسکن ۷۰ درصد کاهش یافته است.
  ۱۳۹۸/۲/۲۱
 • بازگشت مشروط قیمت مسکن به وبسایتها

  بازگشت مشروط قیمت مسکن به وبسایتها
  سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی گفت: در جلسه نحوه بازگشت قیمت به سایت های خرید و فروش مسکن قرار شد گزارش هایی که وزارت راه و شهرسازی ماهانه اعلام می کند فعلا ملاک تعیین قیمت باشد.
  ۱۳۹۸/۲/۱۹
 • معاون وزیر راه و شهرسازی:

  لایحه مالیات بر عایدی مسکن به‌زودی تنظیم می‌شود

  لایحه مالیات بر عایدی مسکن به‌زودی تنظیم می‌شود
  معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه مالیات‌های بخش مسکن نباید باعث فرار سرمایه از این بخش شود، گفت: در ماه‌های آینده لایحه‌ای در این خصوص در دولت تنظیم و به مجلس ارسال می‌شود.
  ۱۳۹۸/۲/۱۸
 • یک کارشناس؛

  قیمت واقعی مسکن کاهش یافته

  قیمت واقعی مسکن کاهش یافته
  یک کارشناس مسکن با بیان این‌که همواره درصد رشد قیمت مسکن پایین‌تر از بازارهای ارز و طلا می‌ماند گفت: با توجه به کاهش ارزش پول ملی، قیمت واقعی خانه نسبت به یک سال قبل نه تنها بالا نرفته بلکه کاهش یافته است.
  ۱۳۹۸/۲/۱۷
1 2 3 4 5 6 >>
آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ