اخبار نقدونظر

 • برای تولید یک برگ کاغذ، چه مقدار هزینه می‌شود؟

  برای تولید یک برگ کاغذ، چه مقدار هزینه می‌شود؟
  تولید و مصرف کاغذ، مدتی است که در جهان به شدت مورد توجه قرار گرفته و آثار زیانبار استفاده بی رویه از کاغذ به آحاد مردم گوشزد می شود.
  ۱۳۹۸/۲/۲۸
 • اقتصاد هوشمند، اَبَر فرصت پیش‌روی اقتصاد

  اقتصاد هوشمند، اَبَر فرصت پیش‌روی اقتصاد
  وزیر اقتصاد طی یادداشتی با اشاره به اینکه تحقق اقتصاد هوشمند، یکی از ستون‌های برنامه وی در وزارت اقتصاد است، از آن به عنوان یک اَبَر فرصت پیش رو برای اقتصاد کشور یاد کرد.
  ۱۳۹۸/۲/۸
 • مدیریت ریسک؛ تکیه‌ بر دیگران

  مدیریت ریسک؛ تکیه‌ بر دیگران
  زلزله بم و سرپل‌ذهاب، آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی و برخی چاه‌های نفتی، سقوط هواپیماها، سانحه کشتی سانچی و اخیرا وقوع سیل در برخی استان‌های ایران؛ اینها تنها بخشی از حوادث بزرگی است که ایران در سال‌های اخیر به‌خود دیده و در این میان اصلی‌ترین سؤال این است که اگر مردم و فعالان اقتصادی بخواهند ریسک‌ ناشی از حوادث بزرگی نظیر سیل، زلزله و رانش زمین را بیمه کنند، آیا شرکت‌های داخلی توان پوشش ریسک‌های احتمالی را دارند و در صورت پوشش این ریسک‌ها قدرت پرداخت خسارت را به بیمه‌گذاران و بیمه‌شدگان خواهند داشت؟ برآوردهای جهانی نشان می‌دهد که ایران در رتبه چهارم دنیا در فهرست بلایای طبیعی قرار دارد و از ۴۳ نوع بلایای طبیعی در جهان، ۳۳ نوع آن در ایران رخ می‌دهد.
  ۱۳۹۸/۲/۴
 • با بیمه عمر وام بگیرید

  با بیمه عمر وام بگیرید
  مردم تصور می‌کنند بیمه عمر برای بازماندگان است درحالی‌که بیمه‌گذار(فردی که بیمه پرداخت می‌کند) از طریق سرمایه‌گذاری در بیمه عمر می‌تواند بعد از مدتی بدون چک، سفته و ضامن و با توجه به پول ورودی وام دریافت کند و خیلی از مردم نسبت به این موضوع بی‌اطلاع هستند.
  ۱۳۹۸/۲/۳
 • نقدینگی و درس همبستگی مردمی در سیل

  نقدینگی و درس همبستگی مردمی در سیل
  از ابتدای سال جدید، مناطق زیادی از کشور درگیر مساله سیل شده است و آسیب های فراوان ناشی از آن بر هیچ کس پوشیده نیست.
  ۱۳۹۸/۲/۳
 • توانمندسازی شبکه فروش لازمه توسعه

  توانمندسازی شبکه فروش لازمه توسعه
  تاثیرگذاری در حفظ جایگاه شرکت‌ها و گسترش پرتفوی آن‌ها در صنعت بیمه و نیز فرهنگ‌سازی در این عرصه، شبکه پویا و توانمندی از نمایندگان فروش را می‌طلبد که بتوانند گام‌های موثری را در جهت ایجاد آینده روشن و درخشان اقتصادی بردارند.
  ۱۳۹۸/۱/۲۵
 • رونق تولید، راه خلاصی از تهدیدات اقتصادی

  رونق تولید، راه خلاصی از تهدیدات اقتصادی
  مقام معظم رهبری در ادامه تدابیرشان به منظور افزایش قدرت اقتصادی کشور، شعار امسال را نیز با محور «اقتصاد» انتخاب فرمودند.
  ۱۳۹۸/۱/۱۹
 • سهم بخش تعاون از حل مشکلات اقتصاد

  سهم بخش تعاون از حل مشکلات اقتصاد
  رییس اتاق تعاون ایران در یادداشتی تاکید کرد که تعاونی‌ها و تعاون‌گران نمی‌توانند همه معضلات بزرگ آینده را خود به تنهایی حل کنند، اما می‌توانند در این امر مهم سهیم باشند.
  ۱۳۹۸/۱/۱۷
 • تفاوت فروشگاه تعاونی با سایر فروشگاه ها؟

  تفاوت فروشگاه تعاونی با سایر فروشگاه ها؟
  رئیس اتاق تعاون ایران در بیان تفاوت‌های فروشگاه تعاونی با سایر فروشگاه‌ها گفت: بنگاه‌های تعاونی، وظیفه مؤسسات پس‌انداز را نیز انجام می‌دهند.اعضای تعاونی که مالکان آن محسوب می‌شوند با اختیارات تام نسبت به انتخاب گروه مدیریت تعاونی مبادرت می‌ورزند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
 • اﻧﺘﺨﺎبﻫﺎی ﭘﯿﭽﯿﺪه ﺻﻨﻌﺖ ﺑﯿﻤﻪ

  اﻧﺘﺨﺎبﻫﺎی ﭘﯿﭽﯿﺪه ﺻﻨﻌﺖ ﺑﯿﻤﻪ
  ﺑﺎ ﻧﺰدﯾﮏ ﺷﺪن ﺑﻪ دور ﺟﺪﯾﺪ اﻧﺘﺨﺎﺑﺎت دﺑﯿﺮ ﮐﻞ ﺳﻨﺪﯾﮑﺎی ﺑﯿﻤﻪ ﮔﺮان، ﻟﺰوم ﺑﺎزﺧﻮاﻧﯽ ﻓﻠﺴﻔﻪ وﺟﻮدی و وﻇﺎﯾﻒ ﺳﻨﺪﯾﮑﺎی ﺑﯿﻤﻪ ﮔﺮان و ﺗﻄﺒﯿﻖ ﻋﻤﻠﮑﺮد اﯾﻦ ﻧﻬﺎد ﺑﯿﻤﻪای ﺑﺎ آرﻣﺎنﻫﺎ، اﻧﺘﻈﺎرات و ﻣﻄﺎﻟﺒﺎت ذی ﻧﻔﻌﺎن اﻋﻢ از ﻧﻬﺎد ﻧﺎﻇﺮ، ﺷﺮﮐﺖﻫﺎی ﺑﯿﻤﻪ، ﺷﺒﮑﻪ ﻓﺮوش و ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺟﻬﺖ اﻧﺘﺨﺎﺑﯽ ﻧﻪ ﻟﺰوﻣﺎ ﺑﻬﯿﻨﻪ ﺑﻠﮑﻪ رﺿﺎﯾﺖ ﺑﺨﺶ ﺿﺮوری اﺳﺖ؛ ﭼﺮا ﮐﻪ در ﺻﻮرت وﺟﻮد ﺟﺴﺎرت ﻓﮑﺮی در ﺗﻘﺪﯾﺮ و ﻧﻘﺪ ﺻﺤﯿﺢ ﻋﻤﻠﮑﺮد، ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﭼﺮاغ راه آﯾﻨﺪه ﺑﺎﺷﺪ.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
 • دال و الفِ «اف ای تی اف»

  دال و الفِ «اف ای تی اف»
  بیانیه پایانی نشست گروه ویژه اقدام مالی (FATF) با وجود اعطای فرصتی چهار ماهه به ایران برای اجرای باقی‌مانده قوانین مربوط به رعایت الزامات یاد شده، حاوی تهدیدی جدی در مورد عدم اجرای آن هم هست. در این رابطه لازم است توجه شهروندان و تصمیم‌گیرندگان، به ویژه کسانی را که صاحب رأی رسمی بوده و موافقت یا مخالفت آنان آثاری بسیار جدی برجای می‌گذارد به چند نکته مهم جلب کرد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۶
 • خط مشی نظام بانکی در ۴۰سالگی انقلاب

  خط مشی نظام بانکی در ۴۰سالگی انقلاب
  مرور کارنامه بلند نظام بانکی ایران طی ۴۰ سال اخیر نشانگر این حقیقت است که این نظام در عرصه های مختلفی همچون گسترش زیرساخت های فنی بانکداری، رشد و توسعه بانکداری خصوصی، بانکداری تجاری، بانکداری اختصاصی، بانکداری تخصصی، بانکداری توسعه ای و بانکداری شرکتی، توسعه ابزارهای بانکداری الکترونیک، ارتقای سطح مشتری مداری و اخلاق بانکی، افزایش رقابت سازنده بین بانکی، تحقق زمینه های بانکداری یکپارچه، استفاده مؤثر از ابزارهای سیاست پولی، نظارت بر شبکه بانکی و همچنین توجه به تأمین مالی خرد در ایجاد کارآفرینی، تأمین مالی ساخت و نوسازی صنایع کشور و همچنین بخش های کشاورزی، معادن، بازرگانی، خدمات، صادرات، راه سازی و مسکن شهری و روستایی و اعطای تسهیلات ازدواج جوانان، پیشرفت های قابل ملاحظه ای نسبت به دوران پیش از انقلاب داشته است.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱
 • پیشنهادی برای اتحاد استراتژیک بانکها

  پیشنهادی برای اتحاد استراتژیک بانکها
  انگیزه بانک ها برای ورود به اتحاد استراتژیک و پیشنهادات اجرایی در این خصوص در مقاله ای از سوی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک مسکن مورد بررسی قرار گرفت.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
 • یارانه‌ها؛ رانت؛ فساد و دیگر هیچ

  دلار ۴۲۰۰ معجزه نمی‌کند

  دلار ۴۲۰۰ معجزه نمی‌کند
  تاریخ اقتصاد ایران از یارانه‌های بی‌هدف، رانت و فساد رنج می‌برد و سیاست‌گذاران به خطا تصور می‌کنند که یارانه‌دادن به عدالت و کاهش فقر منجر می‌شود اما تجربه نشان داده که نه تنها عدالت مطلوب حاصل نشده که رانت و فساد ناشی از این یارانه‌ها رقابت و شفافیت را از بین برده است. برخی را گمان بر این است که یارانه تنها در ارزان بودن قیمت حامل‌های انرژی و توزیع کالاهای اساسی با نرخ‌های ترجیحی و مصوب دولت محدود می‌شود حال آنکه سراسر بدن اقتصاد ایران آلوده به یارانه‌های فسادآفرین و مخرب رشد پایدار و مزاحم رقابت واقعی و شفافیت است
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
 • بازی برد-برد استارت آپ‌ها و نظام بانکی

  بازی برد-برد استارت آپ‌ها و نظام بانکی
  استارت آپ‌ها که در گذشته نه چندان دور تنها یک اسم بودند، امروز به جزء جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده‌اند.
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
 • راهکار اجرائی برای کمک به اشتغال

  راهکار اجرائی برای کمک به اشتغال
  بانک توسعه تعاون به‌عنوان جوان‌ترین بانک دولتی کشور در اجرای احکام سند چشم‌انداز بیست‌ساله جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارتقاء سهم بخش تعاونی به ۲۵ درصد اقتصاد ملی، به‌موجب بند (و) ماده (۹) قانون نحوه اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و به‌منظور تأمین مالی بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران تأسیس و سال ۱۳۸۸ وارد بازار پول و شبکه بانکی کشور شد.
  ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
 • به نام مردم به کام سوداگران

  مخالفت با مالیات عایدی بر مسکن

  مخالفت با مالیات عایدی بر مسکن
  از قدیم گفته‌اند پول، پول می آورد.این مثل در همه جا صادق است اما در ایران صادق تر.پول اگر در خدمت تولید قرار گیرد پسندیده است و پول هم می آورد، اما در ایران راه‌های بسیار ساده‌تری هم وجود دارد تا بتوان بدون هیچگونه زحمت و مالیاتی پول درآورد.
  ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
1 2 3 4 5 6 >>
آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ