اخبار ديدگاه

 • پولشویی و راهکار مبارزه با آن، در بیمه

  پولشویی و راهکار مبارزه با آن، در بیمه
  واژه پولشویی برای توصیف فرایندی به‌کار می‌رود که در آن عواید حاصل از فعالیت‌های زیادی شامل قاچاق مواد مخدر، قمار، فحشا، اخاذی و ... طی روندی در مجاری قانونی قرار گرفته و پاک شود. دغدغه اصلی گروه‌های تبهکاری عبارت است از نحوه خرج این پول‌های هنگفت، یا نگهداری آن در بانک یا نشان دادن اینکه این پول‌ها از فعالیت‌های قانونی به‌دست آمده است.
  ۱۳۹۷/۸/۲۰
 • سیاستهای ارزی و مارپیچ بی اعتمادی فزاینده

  سیاستهای ارزی و مارپیچ بی اعتمادی فزاینده
  بازرگانان اصیل تاکیددارند که اگر ارزی از کشور خارج و برنمی گردد به دلیل رخنه گروهی تازه به دوران رسیده دربازار صادراتی است که ورود آنها به دلیل سیاستهای ارزی نادرست دولت است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۹
 • ۵ توصیه کلیدی برای عبور از تحریم‌ها

  ۵ توصیه کلیدی برای عبور از تحریم‌ها
  یک اقتصاددان با تأکید بر اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی در تلاش برای فلج کردن اقتصاد ایران هستند، به بررسی آثار تحریمهای اخیر و ۵ توصیه کلیدی به مردم پرداخته است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۴
 • شروط مهار تورم و نقدینگی

  شروط مهار تورم و نقدینگی
  معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به انتقال تکانه‌های ارزی به سایر بازارها و افزایش نرخ تورم گفت: حفظ ذخایر ارزی برای مقابله با شـوک‌های احتمالی در آینده باید در اولویت برنامه‌های سیاست‌گذاران باشد.
  ۱۳۹۷/۸/۱۴
 • اهمیت ارزیابی ریسک در بیمه

  اهمیت ارزیابی ریسک در بیمه
  صنعت بیمه‌های بازرگانی نقش بسیار مهمی در توسعه متوازن فعالیت‌ها و بقای چرخه اقتصادی جوامع و کشورها دارد. تصور پویایی اقتصادی بدون مکانیزم بیمه مخدوش به نظر می‌رسد. بسیاری از ماجراجویی‌های گذشته، حال و آینده بشر در به چالش کشیدن پیچیدگی‌های فناوری و مخاطرات محیط طبیعی، بدون برخورداری از نوع یا انواعی از پوشش های بیمه‌ای، از اساس ناممکن بوده، هست و خواهد بود. تجربه شکست یک پروژه اکتشاف و توسعه میدان نفت و گاز فراساحلی، عدم موفقیت در پرتاب و در مدار قرار دادن ماهواره ها و در نمونه ای بسیار ملموس‌تر، ریسک ها و مخاطراتی که محصولات در حال حمل زمینی، هوایی و دریایی را تهدید می‌کنند، تنها نمونه‌هایی کوچک از ماجراجویی‌هایی است که بدون پوشش بیمه‌ای، دست زدن به آنها تقریبا غیرممکن است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۲
 • تحلیل تحریم‌های اقتصادی ۱۳آبان

  تحلیل تحریم‌های اقتصادی ۱۳آبان
  جسارتی که ترامپ در برابر ما پیدا کرده بدلیل عملکرد ضعیف دولت و اعمال سیاستهای غلط بوده است که با افزایش مشکلات اقتصادی، نابسامانی بازار ارز، گرانی، کاهش ارزش ریال، رکود، واردات و قاچاق بی رویه و ... غیره، دشمنان مان را جسورتر کرده است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۲
 • دلار ۱۴هزار تومانی هم می‌تواند فرصت باشد

  دلار ۱۴هزار تومانی هم می‌تواند فرصت باشد
  رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به دغدغه های ذهنی جامعه ایرانی درباره نرخ ارز پس از ۱۳ آبان نوشت که حتی دلار ۱۴ هزار تومانی نیز می تواند فرصت باشد.
  ۱۳۹۷/۸/۷
 • کورسو روابط کارگزاری بانکی

  کورسو روابط کارگزاری بانکی
  در این هوای پاییزی که برگ برگ درختان در حال ریزش است، سیستم نظام بانکی کشور در حوزه بانکداری بین الملل که در فضای ایجاد شده بعد از برجام نفس دوباره ایی را در وجود خود تجربه می کرد، آهسته آهسته شاهد از دست دادن دوباره بانک های کارگزاری است که جذب هر یک از بانک های خارجی مستلزم رد شدن از هفتخوان رستمی است که از چالشهای تطبیق و هزارتوی پرسشنامه های کارگزاری گذشته است.
  ۱۳۹۷/۷/۳۰
 • مثلث اثرگذار دولت، دانشگاه و بخش خصوصی

  مثلث اثرگذار دولت، دانشگاه و بخش خصوصی
  رییس اتاق ایران در یادداشتی نوشت: مثلت دولت، بخش دانشگاهی و بخش خصوصی، نقطه مطلوب تصمیم‌گیری‌های اقتصادی است؛ چراکه قرار گرفتن علم و عمل در کنار سیاست‌گذاران می‌تواند به تصمیم‌های کارساز منتهی شود.
  ۱۳۹۷/۷/۲۸
 • تشریح نکات بیمه زندگی

  تشریح نکات بیمه زندگی
  دکتر کامبیز پیکارجو راهبردهای سه گانه بیمه های زندگی را در ارایه محصولات جدید بیمه ای متناسب با نیازهای مشتری و افزایش دانایی در بخش عرضه و تقاضا می داند. نکته های تامل برانگیز او از مخالفت با عبارت بیمه فروختتنی است آغاز می شود و به نکات کلیدی برای افزایش دانایی در عرضه و تقاضای بیمه های زندگی اشاره دارد.
  ۱۳۹۷/۷/۲۵
 • پدیده شاکیان حرفه ای در صنعت بیمه

  پدیده شاکیان حرفه ای در صنعت بیمه
  پدیده شاکیان حرفه ای به عنوان معضلی بزرگ در موارد مختلفی قابل بررسی می باشد که یکی از این موارد مهم و مبتلا به جامعه کنونی بررسی این موضوع در صنعت بیمه می باشد. متأسفانه سوء استفاده این افراد از قوانین و طرح دعاوی و پرونده های ساختگی و غیرواقعی که تمامی جوانب قانونی در آنها رعایت شده و غفلت شرکت های بیمه، باعث خروج سالانه میلیاردها تومان پول از شرکت های بیمه می شود.
  ۱۳۹۷/۷/۲۵
 • انتقاد از روند تصویب ‌FATF

  انتقاد از روند تصویب ‌FATF
  وزیر راه و شهرسازی طی یادداشتی با انتقاد از روند تصویب FATF، اقدام تشخیص هیات نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی وابسته به مجمع تشخیص مصلحت نظام را یک گام منفی اعلام کرد.
  ۱۳۹۷/۷/۲۵
 • نقطه مطلوب ارتباط دولت با بخش تعاون؟

  نقطه مطلوب ارتباط دولت با بخش تعاون؟
  رییس اتاق تعاون ایران در یادداشتی نحوه اثرگذاری ارتباطات بین بخش تعاون و دولت و حدود نظارت دولت در عملکرد این بخش را مطرح کرد.
  ۱۳۹۷/۷/۱۶
 • هجمه آخوندی به سیاست ارزی دولت روحانی

  هجمه آخوندی به سیاست ارزی دولت روحانی
  وزیر راه و شهرسازی در یادداشتی به‌ظن خود اشتباه حاکمیت (دولت) را یکی از عوامل نابسامانی چند ماه اخیر بازارهای اقتصادی عنوان کرد.
  ۱۳۹۷/۷/۱۱
 • ارز، ارزان‌تر می‌شود

  ارز، ارزان‌تر می‌شود
  روند کاهشی نرخ ارز در روزهای اخیر از چند منظر قابل بررسی و تحلیل است.
  ۱۳۹۷/۷/۱۰
 • مرگ اوپک نزدیک است؟

  مرگ اوپک نزدیک است؟
  سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در طول حیات ۵۸ساله خود همواره فراز و نشیب‌های متفاوتی را تجربه کرده تا آنجا که یکجانبه‌گرایی برخی اعضا باعث شکنندگی این سازمان شده و به هنگامه سقوط جهانی قیمت طلای سیاه ‌باز این همکاری و همگرایی اعضا بوده که مانع سقوط آن شده
  ۱۳۹۷/۶/۳۱
 • سناریوهای پیش روی روابط کارگزاری بانک‌ها

  سناریوهای پیش روی روابط کارگزاری بانک‌ها
  از جمله این سناریوها می توان به پیمان‌های دوجانبه و چندجانبه بین کشورهایی همچون روسیه، کشورهای حوزه CIS، ترکیه و غیره مثل اتحاد ACU (اتحادیه پایاپای آسیای) را اشاره نمود که به عنوان عاملی مهم اسباب مقاوم سازی سیستم نظام ارزی کشور می گردد. در این مدل توافقاتی چندجانبه یا دوجانبه، پول ملی هر یک از این کشورها می تواند ابزار مبادلاتی انجام امور تجاری قرارگیرد و در پایان سال یه یک ارز معتبر همچون یورو تسویه گردد.
  ۱۳۹۷/۶/۲۶
1 2 3 4 5 6 >>
آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ