اخبار ديدگاه

 • راهکار اجرائی برای کمک به اشتغال

  راهکار اجرائی برای کمک به اشتغال
  بانک توسعه تعاون به‌عنوان جوان‌ترین بانک دولتی کشور در اجرای احکام سند چشم‌انداز بیست‌ساله جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارتقاء سهم بخش تعاونی به ۲۵ درصد اقتصاد ملی، به‌موجب بند (و) ماده (۹) قانون نحوه اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و به‌منظور تأمین مالی بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران تأسیس و سال ۱۳۸۸ وارد بازار پول و شبکه بانکی کشور شد.
  ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
 • به نام مردم به کام سوداگران

  مخالفت با مالیات عایدی بر مسکن

  مخالفت با مالیات عایدی بر مسکن
  از قدیم گفته‌اند پول، پول می آورد.این مثل در همه جا صادق است اما در ایران صادق تر.پول اگر در خدمت تولید قرار گیرد پسندیده است و پول هم می آورد، اما در ایران راه‌های بسیار ساده‌تری هم وجود دارد تا بتوان بدون هیچگونه زحمت و مالیاتی پول درآورد.
  ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
 • بازار مسکن در آستانه آرامش

  بازار مسکن در آستانه آرامش
  با آن‌که موتور بازار مسکن خاموش شده است، ولی مدتی طول می کشد تا به توقفِ کامل برسد، به‌بیان دیگر، سرعتِ حرکتِ قیمت مسکن در حال کُندشدن است و در یکی از روزهای زمستان سال جاری کاملاً متوقف خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۱۰/۲
 • قرض الحسنه، نگین بانکداری اسلامی

  قرض الحسنه، نگین بانکداری اسلامی
  سی و نهمین مرحله قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملی ایران برگزار و جوایز برندگان آن اهدا شد.
  ۱۳۹۷/۹/۲۸
 • نظام بانکی برای کشور چه کرده؟

  نظام بانکی برای کشور چه کرده؟
  اگر عنوان این یادداشت "چرایی مظلومیت نظام بانکی ایران" انتخاب می‌شد چندان بی‌ارتباط با محتوا نبود، اما شاید بهتر باشد، اینجا هم از مظلومیت نظام بانکی سخنی به میان نیاید و تمرکز یادداشت بر محور دستاوردها، عملکرد، اقدامات و خدمات نظام بانکی در توسعه همه‌جانبه کشور، متمرکز شود.
  ۱۳۹۷/۹/۲۶
 • اسناد دست‌نویس عامل فروش یک ملک به چندین نفر

  اسناد دست‌نویس عامل فروش یک ملک به چندین نفر
  پیش خرید ساختمان از راه‌های خانه‌دار شدن مردم به حساب می‌آید. اما به دلیل اعتبار معاملات دست‌نویس و ثبت نشدن آن‌ها در سامانه‌ای خاص، کلاهبرداران به راحتی می‌توانند یک ملک را به چندین نفر واگذار کنند.
  ۱۳۹۷/۸/۳۰
 • اعدام سلطان سکه و ساماندهی بازارها

  اعدام سلطان سکه و ساماندهی بازارها
  در خبر‌ها بود که سلطان سکه و دستیارش اعدام شده‌اند. در مورد این محاکمه و جرم و مکافات مطالب چندانى مطرح نشد به جز اینکه جرم آنان «افساد فى‌الارض» بوده است. و معنى آن نیز ظاهرا فعالیت این فرد و دستیارش در خرید و فروش سکه و ارز در حد وسیع است. یک مصاحبه هم از این دو منتشر شده که در آن به نکاتی از کار خود اشاره مى‌کند.
  ۱۳۹۷/۸/۲۶
 • مدیریت هنر تحریم های آمریکایی

  مدیریت هنر تحریم های آمریکایی
  بررسی راهبرد تحریمها یعنی اینکه چطور توانسته اند افعال کشور هدف و مورد تحریم را تغییر بدهند. درحال حاضر از اهمیت بالای برخوردار است، اینکه چه بخواهیم یا نخواهیم تحریمها به ابزاری محبوب در سیاست خارجی ایالت متحده آمریکا تبدیل شده و میتواند در آینده برای سایر قدرتهای جهانی نیز به ابزاری مطلوب تبدیل شود. با اینحال اگرچه تحریمها توانسته اند نقش جدیدی در میان ابزارهای سیاست خارجه پیدا کنند، اما هنوز یک خأل مفهومی در گفتمان عمومی در این زمینه احساس میشود. به نوعی که هیچ ارزیابی دقیقی از نقش کامل و جامع این تحریمها وجود ندارد که آیا این اثر گذاری تحریم هاست که از جانب کشور اجرا کننده پیاده سازی می شود؟ و یا سوء مدیریت مدیرانی است که تحریم ها در آن کشور پیاده سازی می گردد؟
  ۱۳۹۷/۸/۲۵
 • پولشویی و راهکار مبارزه با آن، در بیمه

  پولشویی و راهکار مبارزه با آن، در بیمه
  واژه پولشویی برای توصیف فرایندی به‌کار می‌رود که در آن عواید حاصل از فعالیت‌های زیادی شامل قاچاق مواد مخدر، قمار، فحشا، اخاذی و ... طی روندی در مجاری قانونی قرار گرفته و پاک شود. دغدغه اصلی گروه‌های تبهکاری عبارت است از نحوه خرج این پول‌های هنگفت، یا نگهداری آن در بانک یا نشان دادن اینکه این پول‌ها از فعالیت‌های قانونی به‌دست آمده است.
  ۱۳۹۷/۸/۲۰
 • سیاستهای ارزی و مارپیچ بی اعتمادی فزاینده

  سیاستهای ارزی و مارپیچ بی اعتمادی فزاینده
  بازرگانان اصیل تاکیددارند که اگر ارزی از کشور خارج و برنمی گردد به دلیل رخنه گروهی تازه به دوران رسیده دربازار صادراتی است که ورود آنها به دلیل سیاستهای ارزی نادرست دولت است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۹
 • ۵ توصیه کلیدی برای عبور از تحریم‌ها

  ۵ توصیه کلیدی برای عبور از تحریم‌ها
  یک اقتصاددان با تأکید بر اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی در تلاش برای فلج کردن اقتصاد ایران هستند، به بررسی آثار تحریمهای اخیر و ۵ توصیه کلیدی به مردم پرداخته است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۴
 • شروط مهار تورم و نقدینگی

  شروط مهار تورم و نقدینگی
  معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به انتقال تکانه‌های ارزی به سایر بازارها و افزایش نرخ تورم گفت: حفظ ذخایر ارزی برای مقابله با شـوک‌های احتمالی در آینده باید در اولویت برنامه‌های سیاست‌گذاران باشد.
  ۱۳۹۷/۸/۱۴
 • اهمیت ارزیابی ریسک در بیمه

  اهمیت ارزیابی ریسک در بیمه
  صنعت بیمه‌های بازرگانی نقش بسیار مهمی در توسعه متوازن فعالیت‌ها و بقای چرخه اقتصادی جوامع و کشورها دارد. تصور پویایی اقتصادی بدون مکانیزم بیمه مخدوش به نظر می‌رسد. بسیاری از ماجراجویی‌های گذشته، حال و آینده بشر در به چالش کشیدن پیچیدگی‌های فناوری و مخاطرات محیط طبیعی، بدون برخورداری از نوع یا انواعی از پوشش های بیمه‌ای، از اساس ناممکن بوده، هست و خواهد بود. تجربه شکست یک پروژه اکتشاف و توسعه میدان نفت و گاز فراساحلی، عدم موفقیت در پرتاب و در مدار قرار دادن ماهواره ها و در نمونه ای بسیار ملموس‌تر، ریسک ها و مخاطراتی که محصولات در حال حمل زمینی، هوایی و دریایی را تهدید می‌کنند، تنها نمونه‌هایی کوچک از ماجراجویی‌هایی است که بدون پوشش بیمه‌ای، دست زدن به آنها تقریبا غیرممکن است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۲
 • تحلیل تحریم‌های اقتصادی ۱۳آبان

  تحلیل تحریم‌های اقتصادی ۱۳آبان
  جسارتی که ترامپ در برابر ما پیدا کرده بدلیل عملکرد ضعیف دولت و اعمال سیاستهای غلط بوده است که با افزایش مشکلات اقتصادی، نابسامانی بازار ارز، گرانی، کاهش ارزش ریال، رکود، واردات و قاچاق بی رویه و ... غیره، دشمنان مان را جسورتر کرده است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۲
 • دلار ۱۴هزار تومانی هم می‌تواند فرصت باشد

  دلار ۱۴هزار تومانی هم می‌تواند فرصت باشد
  رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به دغدغه های ذهنی جامعه ایرانی درباره نرخ ارز پس از ۱۳ آبان نوشت که حتی دلار ۱۴ هزار تومانی نیز می تواند فرصت باشد.
  ۱۳۹۷/۸/۷
 • کورسو روابط کارگزاری بانکی

  کورسو روابط کارگزاری بانکی
  در این هوای پاییزی که برگ برگ درختان در حال ریزش است، سیستم نظام بانکی کشور در حوزه بانکداری بین الملل که در فضای ایجاد شده بعد از برجام نفس دوباره ایی را در وجود خود تجربه می کرد، آهسته آهسته شاهد از دست دادن دوباره بانک های کارگزاری است که جذب هر یک از بانک های خارجی مستلزم رد شدن از هفتخوان رستمی است که از چالشهای تطبیق و هزارتوی پرسشنامه های کارگزاری گذشته است.
  ۱۳۹۷/۷/۳۰
 • مثلث اثرگذار دولت، دانشگاه و بخش خصوصی

  مثلث اثرگذار دولت، دانشگاه و بخش خصوصی
  رییس اتاق ایران در یادداشتی نوشت: مثلت دولت، بخش دانشگاهی و بخش خصوصی، نقطه مطلوب تصمیم‌گیری‌های اقتصادی است؛ چراکه قرار گرفتن علم و عمل در کنار سیاست‌گذاران می‌تواند به تصمیم‌های کارساز منتهی شود.
  ۱۳۹۷/۷/۲۸
1 2 3 4 5 6 >>
آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ