اخبار ديدگاه

 • تفاوت فروشگاه تعاونی با سایر فروشگاه ها؟

  تفاوت فروشگاه تعاونی با سایر فروشگاه ها؟
  رئیس اتاق تعاون ایران در بیان تفاوت‌های فروشگاه تعاونی با سایر فروشگاه‌ها گفت: بنگاه‌های تعاونی، وظیفه مؤسسات پس‌انداز را نیز انجام می‌دهند.اعضای تعاونی که مالکان آن محسوب می‌شوند با اختیارات تام نسبت به انتخاب گروه مدیریت تعاونی مبادرت می‌ورزند.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
 • اﻧﺘﺨﺎبﻫﺎی ﭘﯿﭽﯿﺪه ﺻﻨﻌﺖ ﺑﯿﻤﻪ

  اﻧﺘﺨﺎبﻫﺎی ﭘﯿﭽﯿﺪه ﺻﻨﻌﺖ ﺑﯿﻤﻪ
  ﺑﺎ ﻧﺰدﯾﮏ ﺷﺪن ﺑﻪ دور ﺟﺪﯾﺪ اﻧﺘﺨﺎﺑﺎت دﺑﯿﺮ ﮐﻞ ﺳﻨﺪﯾﮑﺎی ﺑﯿﻤﻪ ﮔﺮان، ﻟﺰوم ﺑﺎزﺧﻮاﻧﯽ ﻓﻠﺴﻔﻪ وﺟﻮدی و وﻇﺎﯾﻒ ﺳﻨﺪﯾﮑﺎی ﺑﯿﻤﻪ ﮔﺮان و ﺗﻄﺒﯿﻖ ﻋﻤﻠﮑﺮد اﯾﻦ ﻧﻬﺎد ﺑﯿﻤﻪای ﺑﺎ آرﻣﺎنﻫﺎ، اﻧﺘﻈﺎرات و ﻣﻄﺎﻟﺒﺎت ذی ﻧﻔﻌﺎن اﻋﻢ از ﻧﻬﺎد ﻧﺎﻇﺮ، ﺷﺮﮐﺖﻫﺎی ﺑﯿﻤﻪ، ﺷﺒﮑﻪ ﻓﺮوش و ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺟﻬﺖ اﻧﺘﺨﺎﺑﯽ ﻧﻪ ﻟﺰوﻣﺎ ﺑﻬﯿﻨﻪ ﺑﻠﮑﻪ رﺿﺎﯾﺖ ﺑﺨﺶ ﺿﺮوری اﺳﺖ؛ ﭼﺮا ﮐﻪ در ﺻﻮرت وﺟﻮد ﺟﺴﺎرت ﻓﮑﺮی در ﺗﻘﺪﯾﺮ و ﻧﻘﺪ ﺻﺤﯿﺢ ﻋﻤﻠﮑﺮد، ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﭼﺮاغ راه آﯾﻨﺪه ﺑﺎﺷﺪ.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
 • دال و الفِ «اف ای تی اف»

  دال و الفِ «اف ای تی اف»
  بیانیه پایانی نشست گروه ویژه اقدام مالی (FATF) با وجود اعطای فرصتی چهار ماهه به ایران برای اجرای باقی‌مانده قوانین مربوط به رعایت الزامات یاد شده، حاوی تهدیدی جدی در مورد عدم اجرای آن هم هست. در این رابطه لازم است توجه شهروندان و تصمیم‌گیرندگان، به ویژه کسانی را که صاحب رأی رسمی بوده و موافقت یا مخالفت آنان آثاری بسیار جدی برجای می‌گذارد به چند نکته مهم جلب کرد.
  ۱۳۹۷/۱۲/۶
 • خط مشی نظام بانکی در ۴۰سالگی انقلاب

  خط مشی نظام بانکی در ۴۰سالگی انقلاب
  مرور کارنامه بلند نظام بانکی ایران طی ۴۰ سال اخیر نشانگر این حقیقت است که این نظام در عرصه های مختلفی همچون گسترش زیرساخت های فنی بانکداری، رشد و توسعه بانکداری خصوصی، بانکداری تجاری، بانکداری اختصاصی، بانکداری تخصصی، بانکداری توسعه ای و بانکداری شرکتی، توسعه ابزارهای بانکداری الکترونیک، ارتقای سطح مشتری مداری و اخلاق بانکی، افزایش رقابت سازنده بین بانکی، تحقق زمینه های بانکداری یکپارچه، استفاده مؤثر از ابزارهای سیاست پولی، نظارت بر شبکه بانکی و همچنین توجه به تأمین مالی خرد در ایجاد کارآفرینی، تأمین مالی ساخت و نوسازی صنایع کشور و همچنین بخش های کشاورزی، معادن، بازرگانی، خدمات، صادرات، راه سازی و مسکن شهری و روستایی و اعطای تسهیلات ازدواج جوانان، پیشرفت های قابل ملاحظه ای نسبت به دوران پیش از انقلاب داشته است.
  ۱۳۹۷/۱۲/۱
 • پیشنهادی برای اتحاد استراتژیک بانکها

  پیشنهادی برای اتحاد استراتژیک بانکها
  انگیزه بانک ها برای ورود به اتحاد استراتژیک و پیشنهادات اجرایی در این خصوص در مقاله ای از سوی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک مسکن مورد بررسی قرار گرفت.
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
 • یارانه‌ها؛ رانت؛ فساد و دیگر هیچ

  دلار ۴۲۰۰ معجزه نمی‌کند

  دلار ۴۲۰۰ معجزه نمی‌کند
  تاریخ اقتصاد ایران از یارانه‌های بی‌هدف، رانت و فساد رنج می‌برد و سیاست‌گذاران به خطا تصور می‌کنند که یارانه‌دادن به عدالت و کاهش فقر منجر می‌شود اما تجربه نشان داده که نه تنها عدالت مطلوب حاصل نشده که رانت و فساد ناشی از این یارانه‌ها رقابت و شفافیت را از بین برده است. برخی را گمان بر این است که یارانه تنها در ارزان بودن قیمت حامل‌های انرژی و توزیع کالاهای اساسی با نرخ‌های ترجیحی و مصوب دولت محدود می‌شود حال آنکه سراسر بدن اقتصاد ایران آلوده به یارانه‌های فسادآفرین و مخرب رشد پایدار و مزاحم رقابت واقعی و شفافیت است
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
 • بازی برد-برد استارت آپ‌ها و نظام بانکی

  بازی برد-برد استارت آپ‌ها و نظام بانکی
  استارت آپ‌ها که در گذشته نه چندان دور تنها یک اسم بودند، امروز به جزء جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده‌اند.
  ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
 • راهکار اجرائی برای کمک به اشتغال

  راهکار اجرائی برای کمک به اشتغال
  بانک توسعه تعاون به‌عنوان جوان‌ترین بانک دولتی کشور در اجرای احکام سند چشم‌انداز بیست‌ساله جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارتقاء سهم بخش تعاونی به ۲۵ درصد اقتصاد ملی، به‌موجب بند (و) ماده (۹) قانون نحوه اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و به‌منظور تأمین مالی بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران تأسیس و سال ۱۳۸۸ وارد بازار پول و شبکه بانکی کشور شد.
  ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
 • به نام مردم به کام سوداگران

  مخالفت با مالیات عایدی بر مسکن

  مخالفت با مالیات عایدی بر مسکن
  از قدیم گفته‌اند پول، پول می آورد.این مثل در همه جا صادق است اما در ایران صادق تر.پول اگر در خدمت تولید قرار گیرد پسندیده است و پول هم می آورد، اما در ایران راه‌های بسیار ساده‌تری هم وجود دارد تا بتوان بدون هیچگونه زحمت و مالیاتی پول درآورد.
  ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
 • بازار مسکن در آستانه آرامش

  بازار مسکن در آستانه آرامش
  با آن‌که موتور بازار مسکن خاموش شده است، ولی مدتی طول می کشد تا به توقفِ کامل برسد، به‌بیان دیگر، سرعتِ حرکتِ قیمت مسکن در حال کُندشدن است و در یکی از روزهای زمستان سال جاری کاملاً متوقف خواهد شد.
  ۱۳۹۷/۱۰/۲
 • قرض الحسنه، نگین بانکداری اسلامی

  قرض الحسنه، نگین بانکداری اسلامی
  سی و نهمین مرحله قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملی ایران برگزار و جوایز برندگان آن اهدا شد.
  ۱۳۹۷/۹/۲۸
 • نظام بانکی برای کشور چه کرده؟

  نظام بانکی برای کشور چه کرده؟
  اگر عنوان این یادداشت "چرایی مظلومیت نظام بانکی ایران" انتخاب می‌شد چندان بی‌ارتباط با محتوا نبود، اما شاید بهتر باشد، اینجا هم از مظلومیت نظام بانکی سخنی به میان نیاید و تمرکز یادداشت بر محور دستاوردها، عملکرد، اقدامات و خدمات نظام بانکی در توسعه همه‌جانبه کشور، متمرکز شود.
  ۱۳۹۷/۹/۲۶
 • اسناد دست‌نویس عامل فروش یک ملک به چندین نفر

  اسناد دست‌نویس عامل فروش یک ملک به چندین نفر
  پیش خرید ساختمان از راه‌های خانه‌دار شدن مردم به حساب می‌آید. اما به دلیل اعتبار معاملات دست‌نویس و ثبت نشدن آن‌ها در سامانه‌ای خاص، کلاهبرداران به راحتی می‌توانند یک ملک را به چندین نفر واگذار کنند.
  ۱۳۹۷/۸/۳۰
 • اعدام سلطان سکه و ساماندهی بازارها

  اعدام سلطان سکه و ساماندهی بازارها
  در خبر‌ها بود که سلطان سکه و دستیارش اعدام شده‌اند. در مورد این محاکمه و جرم و مکافات مطالب چندانى مطرح نشد به جز اینکه جرم آنان «افساد فى‌الارض» بوده است. و معنى آن نیز ظاهرا فعالیت این فرد و دستیارش در خرید و فروش سکه و ارز در حد وسیع است. یک مصاحبه هم از این دو منتشر شده که در آن به نکاتی از کار خود اشاره مى‌کند.
  ۱۳۹۷/۸/۲۶
 • مدیریت هنر تحریم های آمریکایی

  مدیریت هنر تحریم های آمریکایی
  بررسی راهبرد تحریمها یعنی اینکه چطور توانسته اند افعال کشور هدف و مورد تحریم را تغییر بدهند. درحال حاضر از اهمیت بالای برخوردار است، اینکه چه بخواهیم یا نخواهیم تحریمها به ابزاری محبوب در سیاست خارجی ایالت متحده آمریکا تبدیل شده و میتواند در آینده برای سایر قدرتهای جهانی نیز به ابزاری مطلوب تبدیل شود. با اینحال اگرچه تحریمها توانسته اند نقش جدیدی در میان ابزارهای سیاست خارجه پیدا کنند، اما هنوز یک خأل مفهومی در گفتمان عمومی در این زمینه احساس میشود. به نوعی که هیچ ارزیابی دقیقی از نقش کامل و جامع این تحریمها وجود ندارد که آیا این اثر گذاری تحریم هاست که از جانب کشور اجرا کننده پیاده سازی می شود؟ و یا سوء مدیریت مدیرانی است که تحریم ها در آن کشور پیاده سازی می گردد؟
  ۱۳۹۷/۸/۲۵
 • پولشویی و راهکار مبارزه با آن، در بیمه

  پولشویی و راهکار مبارزه با آن، در بیمه
  واژه پولشویی برای توصیف فرایندی به‌کار می‌رود که در آن عواید حاصل از فعالیت‌های زیادی شامل قاچاق مواد مخدر، قمار، فحشا، اخاذی و ... طی روندی در مجاری قانونی قرار گرفته و پاک شود. دغدغه اصلی گروه‌های تبهکاری عبارت است از نحوه خرج این پول‌های هنگفت، یا نگهداری آن در بانک یا نشان دادن اینکه این پول‌ها از فعالیت‌های قانونی به‌دست آمده است.
  ۱۳۹۷/۸/۲۰
 • سیاستهای ارزی و مارپیچ بی اعتمادی فزاینده

  سیاستهای ارزی و مارپیچ بی اعتمادی فزاینده
  بازرگانان اصیل تاکیددارند که اگر ارزی از کشور خارج و برنمی گردد به دلیل رخنه گروهی تازه به دوران رسیده دربازار صادراتی است که ورود آنها به دلیل سیاستهای ارزی نادرست دولت است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۹
1 2 3 4 5 6 >>
آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ