اخبار سياست

 • ابت تحریم دریایی انجام می شود

  شکایت ایران از آمریکا؛ این بار در لندن

  شکایت ایران از آمریکا؛ این بار در لندن
  چند روز پس از آغاز دور نهایی تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داده که نماینده کشورمان در IMO (سازمان بین‌المللی دریانوردی) رسما شکایتی علیه این تصمیم یکجانبه ارائه خواهد کرد.
  ۱۳۹۷/۸/۲۲
 • ادامه جدال توییتری وزرای خارجه ایران و آمریکا

  ادامه جدال توییتری وزرای خارجه ایران و آمریکا
  وزیر امور خارجه ایران با انتشار توییتی به یاوه‌گویی‌های همتای آمریکایی خود واکنش نشان داد.
  ۱۳۹۷/۸/۲۲
 • ظریف:

  همچون مردم احساس خوبی از قیمت‌ها ندارم

  همچون مردم احساس خوبی از قیمت‌ها ندارم
  محمد جواد ظریف گفت: در موضوع FATF نباید از ترس مرگ خودکشی کرد. وزیر امور خارجه کشورمان در ارتباط با بحث FATF و تحولات انجام شده در این زمینه در کشور و موضع وزارت خارجه درارتباط با آن گفت: موضع ما در مورد FATF روشن است جمهوری اسلامی ایران باید بتواند با بانک‌ها تعامل داشته باشد و ما در این زمینه نباید خود را تحریم کنیم.
  ۱۳۹۷/۸/۱۹
 • سخنگوی موگرینی:

  تجارت با ایران هنوز هم قانونی است

  تجارت با ایران هنوز هم قانونی است
  همگام با اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، روند اجرایی شدن سازوکار مالی جدیدی که اتحادیه اروپا برای حفظ ارتباط تجاری و اقتصادی با ایران طراحی کرده است، به گفته مسؤلان اتحادیه اروپا در چند روز اخیر با سرعت بیشتری انجام‌ می‌گیرد.
  ۱۳۹۷/۸/۱۹
 • آمریکا ۷۰۰ شرکت و مقام ایرانی را تحریم کرد

  آمریکا ۷۰۰ شرکت و مقام ایرانی را تحریم کرد
  دولت ترامپ ۷۰۰ شرکت و مقام ایرانی را در دور جدید تحریم های نفتی، مالی و کشتیرانی ایران در فهرست سیاه خود قرار دارد. البته از میان ۷۰۰ شرکت ایرانی که تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته اند، تعداد ۳۰۰ شرکت برای اولین بار مورد تحریم های آمریکا قرار می گیرند.
  ۱۳۹۷/۸/۱۴
 • کدام کشورها شامل معافیت نفتی آمریکا می‌شوند؟

  کدام کشورها شامل معافیت نفتی آمریکا می‌شوند؟
  آمریکا بعد از تهدیدها و کشیدن خط و نشان فراوان برای مشتریان نفتی ایران درباره ادامه خرید نفت از ایران، درنهایت سه روز قبل از تاریخی که برای آغاز تحریم‌های نفتی ایران، تعیین کرده بود، به هشت کشور معافیت داد. هرچند هنوز به‌طور قطع مشخص نشده این فهرست شامل کدام کشورهاست و به جز اسم سه کشور، همه چیز در مرحله حدس و گمان است.
  ۱۳۹۷/۸/۱۳
 • کدخدایی:

  شورای نگهبان لایحه الحاق ایران به CFT را رد کرد

  شورای نگهبان لایحه الحاق ایران به CFT را رد کرد
  عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان از رد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) و اعاده آن به مجلس خبر داد.
  ۱۳۹۷/۸/۱۳
 • هشدار به دولت آمریکا

  نفر بعدی آماده باشد

  نفر بعدی آماده باشد
  رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری نتایج تقابل با اراده ملت ایران را برای آمریکا برشمرد.
  ۱۳۹۷/۸/۱۳
 • توقف فرایند انتخاب شهردار در شورای شهر

  توقف فرایند انتخاب شهردار در شورای شهر
  سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از توقف فرایند انتخاب شهردار تهران در شورا تا زمان تعیین تکلیف طرح استفساریه مستثنی شدن شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی خبر داد.
  ۱۳۹۷/۸/۱۲
 • کلید تحریم‌های آمریکا در قفل مـعافـیـت‌ها شکست

  کلید تحریم‌های آمریکا در قفل مـعافـیـت‌ها شکست
  در حالی که ترامپ در شش ماه گذشته تلاش کرد بازگشت‌ تحریم‌های یک‌جانبه‌ علیه ایران سخت‌ترین و شدیدترین تاثیر را بر اقتصاد و سیاست ایران داشته باشد و فشارهای کم سابقه‌ای را به کشورهای مختلف برای قطع همکاری با ایران وارد کرد، اما واقعیات سیاسی و اقتصادی در عرصه بین‌الملل در نهایت خود را به ترامپ تحمیل کرد.
  ۱۳۹۷/۸/۱۲
 • آمریکا سوئیفت را تهدید کرد

  آمریکا سوئیفت را تهدید کرد
  وزیر خزانه داری آمریکا گفت: اگر سوئیفت دسترسی موسسات مالی ایران را قطع نکند، جریمه خواهد شد. البته اعضای هیئت مدیره سوئیفت متشکل از مدیران اجرایی از بانک های آمریکایی با قانون فدرال آمریکا است که اجازه می دهد دولت ایالات متحده اقداماتی را علیه بانک ها و رگولاتورها در سرتاسر جهان اعمال کند.
  ۱۳۹۷/۸/۱۲
 • در آستانه ۱۳ آبان صورت گرفت؛

  موضع سخت اروپایی‌ها علیه سیاست ضد ایرانی ترامپ

  موضع سخت اروپایی‌ها علیه سیاست ضد ایرانی ترامپ
  وزرای اروپایی در بیانیه ای نسبت به اعمال تحریم های مجدد آمریکا در آستانه ۱۳ آبان توسط دولت ترامپ آن را تاسف بار اعلام کردند.
  ۱۳۹۷/۸/۱۲
 • وزارت خارجه آمریکا:

  معافیت از تحریم‌های نفتی ایران بررسی می‌شود

  معافیت از تحریم‌های نفتی ایران بررسی می‌شود
  وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد سرگرم بررسی معافیت‌های احتمالی از تحریم‌های نفتی ایران برای برخی از کشورها است که وارداتشان را به میزان قابل توجهی کاهش داده‌اند. طبق آمار پلاتس، صادرات نفت و میعانات ایران در از ابتدای اکتبر تاکنون به ۱.۷ میلیون بشکه در روز بالغ شده است.
  ۱۳۹۷/۸/۹
 • محسن هاشمی گزینه اصلی تصدی شهرداری؟

  محسن هاشمی گزینه اصلی تصدی شهرداری؟
  از صحبت‌های رئیس کمیسیون عمران شورای شهر مشخص است که باز هم بحث شهردار شدن محسن هاشمی مطرح است و او را می‌توان اصلی‌ترین گزینه شهرداری تهران دانست. هرچند حسین مرعشی، ‌عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، به مهر گفته است که کارگزاران گزینه مشخصی برای جایگزینی افشانی ندارد، اما به نظر می‌رسد محسن هاشمی گزینه اصلی آنهاست.
  ۱۳۹۷/۸/۶
 • آقای روحانی در جلسه علنی مجلس؛

  پیروزی ملت ایران در ماه های اخیر در تاریخ کم نظیر است

  پیروزی ملت ایران در ماه های اخیر در تاریخ کم نظیر است
  رییس جمهوری پیروزی سیاسی ملت ایران در ماه های اخیر را در تاریخ 'کم نظیر' توصیف کرد و با اشاره به احکام صادر شده از سوی دادگاه لاهه و همچنین حکم دیوان عالی ایتالیا علیه آمریکا اظهارکرد: طی روزهای گذشته جمهوری اسلامی ایران سه مرتبه در برابر ایالات متحده از نظر سیاسی و حقوقی به پیروزی دست یافته است.
  ۱۳۹۷/۸/۵
 • خداحافظی افشانی با شهرداری تا ۲۴ آبان

  خداحافظی افشانی با شهرداری تا ۲۴ آبان
  رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از آغاز روال انتخاب شهردار بعدی تهران از هفته آتی خبر داد.
  ۱۳۹۷/۸/۲
 • هشدار آمریکا به روسیه درباره ایران

  هشدار آمریکا به روسیه درباره ایران
  یک مقام ارشد دولت ترامپ به روسیه هشدار داد که در مورد صادرات نفت تهران، کمکی را به ایران نکند. روسیه و ایران در ماه گذشته در مورد یک موضوع به توافق رسیدند که به ایران اجازه می دهد با دور زدن صادرات تحریم های آمریکا صادرات نفت خود را انجام دهد.
  ۱۳۹۷/۸/۱
1 2 3 4 5 6 >>
آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ